Program TV w Twoim telefonie

Program TV w Twoim telefonie

Wirtualna Polska uruchomiła dwie nowe, bezpłatne aplikacje z programem TV dla posiadaczy smartfonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Aplikacje umożliwiają bezpośredni dostęp do ramówki wybranych przez użytkownika stacji, prezentację aktualnie trwających audycji, ustawienie przypomnień o nadchodzących programach oraz pobranie danych na siedem kolejnych dni.

Polski rynek smartfonów rośnie w bardzo szybkim tempie. Szacuje się, że w tym roku Polacy kupią blisko 5,4 miliona tych urządzeń. Co więcej, już dla ponad 30% Polaków telefon jest najważniejszym urządzeniem elektronicznym, ważniejszym nawet od laptopów czy telewizorów*. A liczba ta z pewnością będzie rosnąć. Wirtualna Polska odpowiada na zapotrzebowanie rynku, wytwarzając aplikacje dla najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android oraz iOS. – mówi Paweł Janecki, z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek – Umożliwiamy posiadaczom telefonów komórkowych maksymalnie wygodne korzystanie m.in. z informacji dostępnych na portalu, porównywanie cen produktów na tanio.pl, giełdowych notowań a teraz – jako pierwsi na rynku – aplikacje Program TV dostępne jednocześnie na smartfony z systemem Android i iOS.

Aplikacje Program TV na telefony z najważniejszymi systemami operacyjnymi umożliwiają przeglądanie w dowolnym miejscu i czasie ramówki blisko 300 kanałów telewizyjnych, w tym ponad 120 polskojęzycznych. Prócz tego, aplikacje posiadają użyteczne funkcje, takie jak lista ulubionych stacji według wybranej przez użytkownika kolejności, teraz w TV, czyli prezentacja aktualnie trwających programów, oś czasu – chronologiczna prezentacja wszystkich z danego dnia, alerty, czyli możliwość ustawienia powiadomień o nadchodzących audycjach, funkcjonalność pobierz wszystko, dzięki której użytkownik ma dostęp do danych w trybie offline. Aplikacje umożliwiają też dzielenie się informacjami o programach na Facebooku, poprzez sms i e-mail.

O bardzo dużym zapotrzebowaniu na tego typu narzędzia świadczy fakt, że Program TV na iPhone’y i iPody touch, już po dwóch dniach od startu, stał się najczęściej instalowaną aplikacją w polskim sklepie Apple’a – dodaje Paweł Janecki.

Aplikacje można bezpłatnie pobrać z Android Market i iTunes Store.

http://tv.wp.pl** badania domu mediowego Aegis Media, M.Fura „Acer i Dell powalczą z iPhonem, DGP, 26 IV 2011

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak