WP przyciska i naciska… Z każdej strony

W programie Z każdej strony (z sekcji Wiadomości) swoje poglądy prezentują powszechnie znani politycy ze wszystkich opcji. Dotychczas w studiu telewizyjnym WP gościli m.in. Aleksander Kwaśniewski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski, Jarosław Gowin czy Joanna Kluzik-Rostkowska.

Wirtualna Polska, stawiając na publicystykę i unikalne treści, znajduje się dziś w ścisłym gronie polskich mediów opiniotwórczych. Według ostatnich danych, portal jest jedną z chętniej cytowanych polskich witryn.* Duża w tym zasługa autorskich materiałów, prezentowanych w sekcji informacyjnej WP.

Z każdej strony pokazuje politykę z różnych punktów widzenia. Dlatego też do prowadzenia programu zaproszono Igora Janke (Rzeczpospolita, Salon 24), dziennikarza kojarzonego z prawicowym spojrzeniem na scenę polityczną oraz Wiesława Dębskiego (Trybuna, Tele5), postrzeganego jako publicystę lewicowego. Sprzyja to gorącej dyskusji, ujawnianiu nieraz kontrowersyjnych poglądów.

Internet przestał już być traktowany jak medium niepoważne i wyłącznie rozrywkowe. To przecież w Sieci narodziło się dziennikarstwo obywatelskie, tu mamy do czynienia z prawdziwą wolnością wypowiedzi. Coraz częściej jest to także miejsce konstruktywnych dyskusji politycznych. – mówi Sławomir Cedzyński, Kierownik Działu Serwisów Informacyjnych w Wirtualnej Polsce. – WP realizując programy publicystyczne wkroczyła w obszar zarezerwowany dotychczas dla telewizji czy radia, a Z każdej strony jest już uznanym programem, dla którego politycy chętnie znajdują czas

Z każdej strony to pełen obraz naszej sceny politycznej, przedstawiony w dynamicznej formie. W ciągu kilkunastu minut najbardziej znani politycy i komentatorzy prezentują swoje oceny działań rządu i pomysły na ich ewentualną zmianę. Ich poglądy poddawane są próbie w konfrontacji z wybitnymi publicystami, którzy nie kryją – często odmiennych – przekonań, co zaostrza dyskusję.

Program jest nagrywany w profesjonalnym studio, z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanej scenografii i grafiki. Całość trwa ok. 15 minut i jest podzielona na trzy, powiązane ze sobą części. W każdej z nich poruszany jest inny, aktualny temat, (np. wybory do Sejmu, budowa autostrad, kryzys w Grecji).

Z każdej strony realizowany jest przez redakcję serwisu Wiadomości, przy wsparciu multimediów WP.tv

Wirtualna Polska od dłuższego czasu realizuje strategię tworzenia własnych, unikatowych treści. W Wiadomościach ich udział jest znaczny. I tak w serwisie znaleźć można felietony (m.in. autorstwa Jadwigi Staniszkis, Lecha Wałęsy, Waldemara Kuczyńskiego), analizy sondaży politycznych (wśród autorów: Janina Paradowska, Piotr Gabryel, Grzegorz Osiecki) i wydarzeń międzynarodowych (m.in. Tomasz Otłowski, Katarzyna Kwiatkowska) czy wreszcie publicystykę z prawdziwego zdarzenia, autorstwa nagradzanych dziennikarzy portalu WP (wśród nich: Agnieszka Niesłuchowska, Joanna Stanisławska i Anna Kalocińska).


*Za: Instytut Monitorowania Mediów, raporty kwiecień oraz maj 2011

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Dorota Trojanowska
Specjalista ds. PR i Akcji Specjalnych
dtrojanowska@wp-sa.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak