DLA MEDIÓW

3 kwietnia 2017

Piotr Walter dołączy do Wirtualnej Polski

W dniu 3 kwietnia Piotr Walter został zgłoszony jako kandydat do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Wirtualna Polska Holding SA. Uchwałę w tej sprawie podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane na dzień 26 kwietnia 2017 roku.


Piotr Walter ukończył Columbia College w Chicago oraz International Institute for Management Development (PED) w Lozannie.

Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Karierę rozpoczynał jako producent reklam telewizyjnych w ITI Film Studio. W TVN jako dyrektor ds. promocji antenowych i członek zarządu TVN.

 Następnie jako dyrektor generalny i prezes zarządu TVN S.A. rozwinął ogólnopolski kanał telewizyjny oraz portfel 13 kanałów tematycznych współtworząc najsilniejszą markę telewizyjną w Polsce.  Jako wiceprezes zarządu Grupy TVN wdrożył jej strategię internetową oraz Over-The-Top (TVN Player). W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI, Członka Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącego Komitetu ds. Strategii i Kontentu TVN SA. Ostatnio jako koproducent zaangażowany w produkcję filmu „Planeta Singli”, jednego z najbardziej popularnych polskich filmów fabularnych ostatnich lat.


Piotr Walter: „Patrząc na imponujący rozwój Grupy Wirtualna Polska, zwłaszcza  na przestrzeni ostatnich dwóch lat, doszedłem do wniosku że propozycja ze strony Jacka Świderskiego jest ciekawym wyzwaniem dla człowieka z multimedialnym doświadczeniem, jak moje.  To co było dla mnie równie ważne, myśląc o kandydaturze na członka RN, to decyzyjność i dynamika działania Zarządu Grupy."
 
Jacek Świderski: „Cieszę się, że Piotr Walter, współtwórca sukcesu TVN, przyjmuje propozycję wsparcia swoim doświadczeniem Wirtualnej Polski. Bardzo cenię dorobek zawodowy Piotra i jestem przekonany, że będziemy mogli od Piotra wiele się nauczyć. Myśląc o składzie nowej rady nadzorczej po wyjściu Innova Capital i o nowych wyzwaniach przed jakimi stoi Wirtualna Polska, trudno byłoby moim zdaniem wyobrazić sobie lepszego kandydata niż przedsiębiorcę i menedżera z takim doświadczeniem w mediach jak Piotr Walter.”

 

 
 

Komunikat w innych formatach