Warszawa tło

DLA MEDIÓW

23 kwietnia 2018

Wirtualna Polska w indeksie mWIG40

Akcje Wirtualnej Polski dołączą do indeksu średnich spółek mWIG40 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stanie się to po sesji, we wtorek 24 kwietnia. WP Holding S.A. w indeksie mWIG40 zastąpi spółkę Emperia.

Grupa WP zadebiutowała na warszawskim parkiecie w maju 2015 roku. Już podczas oferty publicznej zainteresowanie inwestorów było bardzo duże. Zaraz po otwarciu sesji 7 maja 2015 kurs akcji wzrósł o 10% w stosunku do ceny emisyjnej. Spółka sprzedała w ofercie wszystkie akcje i pozyskała środki na inwestycje, głównie w e-commerce. Debiut Wirtualnej Polski był jednym z najlepszych w 2015 roku.

Strategia biznesowa zakłada dynamiczny wzrost przychodów firmy z rynku e-commerce. WP działa m.in. w branży odzieżowej, turystycznej, urządzania wnętrz, usług finansowych oraz zdrowia. Należą do niej takie marki jak wakacje.pl, nocowanie.pl i totalmoney.pl. Ostatnią transakcją Grupy WP było nabycie kolejnych 35% udziałów w Grupie Domodi. Tym samym WP powiększyła swój pakiet kontrolny w spółce do 86%.

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego – Wirtualnej Polski. Prowadzi też portal o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z marca 2018 roku Grupa WP jest liderem wyników dziennych wśród grup medialnych. Przyciągnęła 6,3 mln realnych użytkowników, którzy na jej stronach spędzili aż 40 min.