Anna Gumkowska kieruje kolejnym obszarem WP

Anna Gumkowska kieruje kolejnym obszarem WP

Dyrektorem obszaru lifestyle i zdrowie Wirtualnej Polski została Anna Gumkowska. Będzie łączyć tę funkcję z zarządzaniem obszarem kultura i rozrywka. Dotychczasowa dyrektor serwisów lifestyle, Małgorzata Golińska, z końcem roku odchodzi z Wirtualnej Polski.

Anna Gumkowska będzie odpowiadać za rozwój WP abcZdrowie, WP Parenting, WP Turystyka, WP Kuchnia i WP Kobieta. Jednocześnie nadal podlegać jej będą m.in. WP Magazyn, WP Gwiazdy, WP Film i Pudelek. Skupi się na opracowaniu i realizacji strategii wydawniczej, raportując bezpośrednio do Tomasza Machały, wiceprezesa Wirtualna Polska Media ds. produktu wydawniczego.

 Anna Gumkowska dołączyła do WP niedawno, a ma już wiele sukcesów. Ostatnio wprowadziła nowego Pudelka, teraz pod jej przywództwem integrujemy wszystkie serwisy kobiece WP. Mamy tam kilka wyzwań, do których energia, pasja i kompetencje Ani będą świetnie pasować. Jednocześnie chciałbym podziękować Małgosi za jej wielki wkład w budowanie serwisów lifestyle WPmówi Tomasz Machała, wiceprezes i redaktor naczelny Wirtualna Polska Media.  

Małgorzata Golińska podjęła decyzję o odejściu z Wirtualnej Polski. Do końca roku będzie przekazywać obowiązki i wspierać zarządzanie serwisami.

WP Kobieta i WP Parenting są liderami w swoich kategoriach, abcZdrowie wróciło na ścieżkę wzrostu. Zostawiam serwisy w dobrej kondycji, a ponieważ ich zespoły redakcyjne są pracowite, waleczne i kompetentne wierzę, że przed nimi dalsze sukcesy. Trzymam kciuki mówi Małgorzata Golińska, dotychczasowa szefowa obszaru lifestyle i zdrowie

Anna Gumkowska pracę w WP zaczęła w styczniu 2019 roku. Wcześniej jako Head of Video&Lifestyle w Gazeta.pl, odpowiadała za część biznesową serwisów lifestyle (w tym: eDziecko, Kobieta, Kulinaria) oraz wideo. Przez kilka lat pełniła tam funkcję Dyrektora Content Marketingu. Jest ekspertem IAB Polska oraz arbitrem Komisji Etyki Reklamy. Obroniła doktorat poświęcony komunikacji mediowanej komputerowo w serwisach społecznościowych, jest autorką szeregu publikacji branżowych.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber