WP Pilot wspiera Fundację Cancer Fighters

WP Pilot wspiera Fundację Cancer Fighters

Platforma WP Pilot udostępni Fundacji Cancer Fighters swoją powierzchnię reklamową display i wideo. Chce w ten sposób wspierać budowę nawyku przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Współpraca rozpocznie się w styczniu i potrwa do kwietnia 2021 roku.

Celem Cancer Fighters jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową. Kolejne projekty Fundacji mają wyzwalać wśród podopiecznych siłę i wolę walki po otrzymaniu diagnozy. Akcja Cancer Fighters prowadzona jest od czerwca 2014 roku.

WP Pilot będzie emitował w swoich blokach reklamowych spot promujący działalność Fundacji i przekazywanie 1% podatku na jej rzecz. Ponadto, na powierzchni WP Pilot wyświetlane będą bannery promocyjne Cancer Fighters.

Fundacja prowadzi specjalne akcje na oddziałach onkologii dziecięcej każdego miesiąca. Jedną z inicjatyw jest również charytatywna gala bokserska „Boxing Challenge by Cancer Fighters”, podczas której każdy może stoczyć walkę. Nieważne czy ochotnicy zajmują się biznesem, pracują w korporacji czy są freelancerami. Wszyscy walczą w jednym celu, a jest nim zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji.

W Cancel Fighters działa również grupa osób, które wygrały walkę z chorobą nowotworową. Ambasadorami Fundacji są m.in. Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla, Jan Błachowicz czy Sylwia i Akop Szostakowie.

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online, która oferuje elastyczne pakiety bez zobowiązań i długoterminowych umów. Serwis współpracuje z największymi podmiotami na rynku i umożliwia oglądanie ponad 100 kanałów. W ofercie znajdują się stacje ogólnotematyczne, filmowe, sportowe oraz te dedykowane najmłodszym.

Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox, Huawei Mobile Services, Samsung Smart TV oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Zgodnie z badaniem Mediapanel w listopadzie 2020 roku z WP Pilot korzystało 2,3 mln realnych użytkowników.

o nas

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Zgodnie z badaniem Mediapanel, w listopadzie 2020 roku z produktów internetowych WP korzystało 22,1 mln Polaków.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber