Audio Newsy w Wirtualnej Polsce

Audio Newsy w Wirtualnej Polsce

Użytkownicy Wirtualnej Polski mogą korzystać z nowej funkcjonalności na urządzeniach mobilnych. Widżet Audio Newsy pozwala w dowolnym miejscu i czasie odsłuchać najważniejsze artykuły i być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Nowe rozwiązanie umożliwia odsłuchanie artykułów w formie audio na wszystkich urządzeniach mobilnych. Za pomocą ikony słuchawek, widocznej w dolnym menu na Stronie Głównej WP, można otworzyć widżet z listą 5 newsów. Po kliknięciu w jeden z nich nastąpi odtworzenie. Kolejne materiały na liście są emitowane automatycznie. Za pomocą odtwarzacza dowolne materiały można pomijać bądź zatrzymywać. Dopełnieniem wygody jest możliwość konsumpcji treści również na wygaszonym ekranie. Produkt oparty jest na technologii Text-to-Speech firmy Google i stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty kontentowej WP.

Chcemy wyjść naprzeciw wszystkim tym, których tryb życia, pracy czy obowiązki w ciągu dnia nie pozwalają na odczytanie newsów w tradycyjnej formie. Naszym celem jest dotarcie z publikacjami do użytkowników w dogodnej formie, w każdym momencie mówi Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Newsy aktualizują się na bieżąco, a użytkownik informowany jest o opcji odświeżenia dostępnej listy. Można odtwarzać je w tle. Oznacza to, że słuchanie nie wyklucza korzystania z innych aplikacji, czy wyłączenia ekranu smartfona.

Rozwój i udział treści audio stale rośnie i jest istotnym elementem mobilnej konsumpcji treści zarówno dla wydawców, reklamodawców jak i użytkowników. Wirtualna Polska nie tylko podąża za trendami, ale również je kreuje, stąd nasza decyzja, aby udostępnić najświeższe newsy w czasie rzeczywistym również w formie audio. Nowa funkcjonalność została opracowana z myślą o użytkownikach mobilnych, dla których zarówno format, dostępność treści jak i wygoda są kluczowe przy wyborze medium komentuje Jarosław Żulpo, dyrektor departamentu Media & Ad Product Development.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber