WP abcZdrowie przeprowadzi test zdrowia Polaków

WP abcZdrowie przeprowadzi test zdrowia Polaków

Wirtualna Polska wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym sprawdzą zdrowie Polaków w czasie pandemii. 13 października w serwisie WP abcZdrowie ruszy akcja „Pomyśl o sobie – sprawdź swoje zdrowie w pandemii”. Jej celem jest podniesienie świadomości  i zwrócenie uwagi na stan naszego zdrowia.

Od wielu miesięcy świat mierzy się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W tym czasie skupialiśmy się głównie na uniknięciu zarażenia, jednak nie możemy zapominać o innych schorzeniach. Wizyty w placówkach medycznych w dużej części zastąpiła telemedycyna
i konsultacje on-line. Dostęp do lekarzy specjalistów jest utrudniony, przez co wiele osób odkłada w czasie badania kontrolne. Choroby nie czekają na koniec pandemii, o ogólne zdrowie trzeba dbać zawsze.

Redakcja serwisu WP abcZdrowie zwraca uwagę na kwestię badań oraz profilaktyki zdrowotnej i zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety, która znajdzie się na dedykowanej stronie https://testzdrowia.abczdrowie.pl/. Jej wypełnienie zajmie kilka minut. Następnie użytkownik otrzyma indywidualne wskazówki, co powinien zrobić z objawami oraz sugestie w jakim kierunku robić badania.

Partnerem merytorycznym jest WP Znajdź Lekarza, partnerem strategicznym - NutroPharma Sp. z o.o., partnerem medycznym - Homedoctor, a partnerem naukowym - Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Pandemia trwa już półtora roku i nie oszukujmy się, dla wielu z nas jest ona dobrą wymówką, żeby się nie zbadać. Wypadające włosy, słabe paznokcie, wahania wagi, przewlekłe zmęczenie, to objawy na które skarżymy się najczęściej. Jak reagujemy? Bierzemy tabletki i liczymy na to, że przejdąmówi Dorota Mielcarek, redaktor naczelna WP abcZdrowie.

WP abcZdrowie test zdrowia 2

Test będzie można wypełnić do 30 listopada 2021. Kolejny etap akcji  „Pomyśl o sobie” to analiza, którą przeprowadzą eksperci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z  końcowego raportu dowiemy się, jak zmieniło się zdrowie Polaków podczas pandemii.

Pandemia nie sprawiła, że inne choroby zniknęły. Musimy pamiętać, że zdrowie mamy jedno i jest ono bezcenne. Warto zrobić pierwszy krok - wypełnić test i pomyśleć o sobie. Zajmie to dosłownie kilka minut, a każdy z uczestników otrzyma indywidualne rekomendacje do podjęcia dalszych działańdodaje Dorota Mielcarek.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber