Nowy serwis WP specjalnie dla Ukraińców

Nowy serwis WP specjalnie dla Ukraińców

Dziś ruszył nowy serwis Wirtualnej Polski przygotowany specjalnie dla społeczności ukraińskiej. VPolshchi.pl, czyli „w Polsce”, w języku ukraińskim publikuje najważniejsze, wiarygodne informacje dotyczące inwazji Rosji, a także praktyczne wskazówki potrzebne uciekającym przed wojną ludziom.

Źródłem informacji w serwisie są największe ukraińskie media. W tej chwili treści są skoncentrowane na najbardziej praktycznych wskazówkach dla obywateli Ukrainy. VPolshchi.pl publikuje informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy, jej rodzajach i instytucjach, do których Ukraińcy mogą się kierować. W serwisie znajdują się również praktyczne wskazówki dla tych, którzy pozostają na miejscu, w warunkach wojennych, w tym ostrzeżenia przed konkretnymi zagrożeniami. Ważną częścią są również podpowiedzi, jak ludność cywilna może utrudniać działanie wojskom rosyjskim.

- Cała Polska solidarnie wspiera i pomaga Ukrainie. Pracownicy Grupy WP aktywnie włączyli się w zbiórki, transport i przyjmowanie mieszkańców Ukrainy. Jako medium, mamy przede wszystkim zadanie dostarczania rzetelnych informacji, koordynowania pomocy i wsparcia w odnalezieniu się w naszym kraju. Od dziś również w języku ojczystym naszych sąsiadów. W zaledwie 72 godziny, pracując dzień i noc, nadzwyczajnym wysiłkiem naszych pracowników – obywateli Wirtualnej Polski przy współpracy z mediami Ukraińskimi, uruchomiliśmy portal internetowy dla Ukraińców vpolshchi.pl. – mówi Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Holding.

Serwis jest zaprojektowany w podejściu mobile first, tak by jak najwygodniej można było z niego korzystać na urządzeniach mobilnych.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber