Nagrody money.pl rozdane

Nagrody money.pl rozdane

Redakcja money.pl po raz czwarty wyróżniła liderów polskiej gospodarki. Wyłoniony został Start-up Roku, Technologia Roku oraz Przedsiębiorca Roku, redakcja przyznała też nagrodę specjalną. Gala finałowa odbyła się 11 maja podczas Impact’22 w Poznaniu.

Nagrody money.pl trafiły do najbardziej innowacyjnych firm i ludzi, którzy w nieszablonowy i nowoczesny sposób patrzą na biznes, wyznaczając trendy. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 2019 roku. Po raz kolejny money.pl objął patronem medialnym Impact’22, dwudniowe wydarzenie wypełnione dyskusjami o globalnych trendach, innowacjach i technologiach przyszłości, którego punktem kulminacyjnym była gala finałowa i rozdanie nagród money.pl.


Tegorocznymi laureatami nagród money.pl zostali:

W kategorii Start-up Roku zwyciężyli Giganci Programowania – firma z branży technologii edukacyjnych, zajmująca się nauką programowania wśród dzieci i młodzieży. Giganci Programowania mają w Polsce ponad 60 własnych placówek i ok. 70 placówek franczyzowych. Działają też w Hiszpanii, Chile, Meksyku, a poprzez franczyzy w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Słowacji. Od 2022 roku obecni są również m.in. w Niemczech, Singapurze oraz Australii.

Statuetka w kategorii Technologia Roku trafiła do firmy Żabka Polska, za pierwsze bezobsługowe sklepy Żabka Nano, które uruchomiła w 2021 r. Sklepy działają w kilku formatach, takich jak samodzielne kontenerowe automaty sprzedażowe, tradycyjne punkty brick-and-mortar czy store-in-the-store.

Przedsiębiorcą Roku został Władysław Grochowski, prezes zarządu Grupy Arche – jeden z najbardziej cenionych przedsiębiorców z branży nieruchomości. Po wybuchu wojny w Ukrainie przyjął do swoich hoteli osoby uciekające przed rosyjską agresją; w czasie pandemii obniżył swoją pensję do minimum, by nie zwalniać pracowników.

Nagrodę specjalną redakcja money.pl przyznała symbolicznie wszystkim przedsiębiorcom ukraińskim, którym przyszło działać w warunkach konfliktu zbrojnego, często z narażeniem zdrowia i bezpieczeństwa. Ich odwaga, zaangażowanie, odpowiedzialność jest godna najwyższego podziwu.

Laureatów nagród wybrała kapituła złożona z prezesów największych polskich firm, doświadczonych menadżerów, a także przedstawicieli redakcji money.pl oraz Wirtualnej Polski. W tym roku byli to Krystian Wolak – organizator Impact’22, Aleksandra Sroka-Krzyżak – członkini zarządu Allegro, Bożena Leśniewska – Wiceprezes Orange Polska, Anna Rulkiewicz – prezes Zarządu Lux Med, Profesor Grzegorz Mazurek – Akademia Leona Koźmińskiego, Paweł Borys –  prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosz Ciołkowski –  dyrektor generalny Mastercard Europe Polska, Henryka Bochniarz – Konfederacja Lewiatan, Joanna Pawlak – prezes Wirtualnej Polski Media, Jacek Świderski –  prezes Wirtualna Polska Holding, Piotr Pilewski – redaktor naczelny money.pl oraz Piotr Mieśnik – redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Relację z wydarzenia, wywiady z nominowanymi oraz więcej informacji o nagrodach można znaleźć na stronie money.pl.

W poprzednich edycjach wśród laureatów nagród money.pl znaleźli się m.in. Rafał Brzoska i InPost, Olga Malinkiewicz i Perowskity czy firma Booksy.

nagrodamoney2022-1280x160Każdego dnia money.pl dociera niemal 1,5 mln Polek i Polaków. Ułatwia im poruszanie się po świecie finansów i prawa, przybliża informacje biznesowe z kraju i ze świata, notowania giełdowe, kursy walut i wskaźniki gospodarcze.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber