WP Social News - codzienne podsumowanie informacji

WP Social News - codzienne podsumowanie informacji

Wirtualna Polska ma nową propozycję dla swoich użytkowników. Uruchomiła WP Social News, czyli narzędzie dostępne bezpośrednio w aplikacji Messenger, które każdego dnia przesyła podsumowanie najistotniejszych wiadomości. Dzięki niemu dostęp do informacji z interesujących obszarów staje się jeszcze prostszy i szybszy. 


WP Social News to pierwsze tego typu rozwiązanie dostępne u polskich wydawców. Narzędzie jest skierowane szczególnie do osób przeglądających treści internetowe na smartfonach, poprzez platformy social media oraz do tych, którzy chcą na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje, ale brak im czasu na ich wyszukiwanie.

Głównym celem nowego rozwiązania jest zapewnienie użytkownikom dostępu do newsów w wygodny i szybki sposób. W ramach produktu mogą zapisać się na dwa rodzaje powiadomień:

  • Breakingnews – najważniejsze informacje z ostatniej chwili
  • Top 10– najczęściej czytane artykuły z ostatnich 6 lub 24 godzin

Po zapisaniu do WP Social News użytkownik każdego dnia otrzyma wiadomość w Messengerze z odnośnikami do polecanych przez redakcję artykułów w serwisach.​ 

W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji lub zmienić preferencje otrzymywanych powiadomień.Na start narzędzia zaplanowana jest kampania promocyjna na powierzchniach własnych WP oraz na platformie Facebook. To okazja do nawiązania pierwszej interakcji z botem w Messenegerze i zapisania do subskrypcji. 

Aby zacząć korzystać z WP Social News należy:

  1. Wejść na fanpage WP wiadomości, WP SportoweFakty lub money.pl.
  2. Kliknąć „Wyślij wiadomość” z ikoną Messenger.
  3. W oknie wiadomości kliknąć „Rozpocznij”,  gdzie można spersonalizować otrzymywane informacje. 

Narzędzie działa już w serwisach WP wiadomości, WP SportoweFakty oraz money.pl, a w przyszłości będzie rozwijane o kolejne serwisy.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber