Nowa, urodzinowa sekcja w serwisie dobreprogramy.pl

Nowa, urodzinowa sekcja w serwisie dobreprogramy.pl

Serwis dobreprogramy.pl obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Redakcja  przygotowała specjalną sekcję, w której publikuje treści przenoszące użytkowników w przeszłość. Pokazuje też zmiany, jakie przez ostatnie dwie dekady zaszły na rynku technologii. Z okazji jubileuszu przygotowano też konkurs dla użytkowników.

Choć dokładna data rozpoczęcia działalności w sieci to 7 grudnia 2002 roku, w praktyce już  wiele miesięcy wcześniej trwały prace, które doprowadziły do powstania dobrychprogramów.

Świętowanie rocznicy zaczęło się już we wrześniu. Wtedy w serwisie pojawiła się specjalnie przygotowana sekcja urodzinowa https://www.dobreprogramy.pl/urodziny, gdzie redaktorzy publikują artykuły o ciekawostkach technicznych z dawnych lat i zmianach zachodzących na rynku technologii w ostatnim dwudziestoleciu. Można przeczytać m.in. o ewolucji internetu, początkach telefonów komórkowych, czy drogi od „empetrójek” po legalny streaming muzyki.

– Historia serwisu dobreprogramy.pl to historia obecności technologii i internetu w Polsce na przełomie ostatnich dwóch dekad. To miejsce, które co miesiąc daje milionom Polaków poczucie bezpieczeństwa obcowania w sieci, nieocenioną wiedzę ekspertów i programy, bez których nasza codzienna rzeczywistość nie byłaby możliwa. W końcu te 20 lat historii serwisu dobreprogramy.pl to swoisty pamiętnik świata technologii, który ma jeszcze sporo kart do zapisania – mówi Michał Prokopowicz, szef redakcji technologie w Wirtualnej Polsce.

W ramach urodzin dla użytkowników przygotowano też urodzinowy konkurs, w którym do wygrania są procesory firmy Intel. W zgłoszeniu należy odpowiedzieć na pytanie: Z czym kojarzy Ci się serwis dobreprogramy.pl? Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 7 grudnia. Szczegóły
i regulamin dostępne tutaj.

Oficjalne obchody 20-lecia serwisu odbyły się w Fabryce Norblina. Gościem specjalnym był Tomasz Rożek, z którym przedstawiciel redakcji, Przemysław Jankowki, który niedawno dołączył do portfolio serwisów internetowych obszaru technologie Wirtualnej Polski, rozmawiał o "game changerach" w technologii. Goście dyskutowali o własnych perspektywach na ten temat, a także wspominali początki działania dobrychprogramów.

dp 20 02

fot. Karol Żebruń

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber