Open FM z dziesiątkami nowości

Open FM z dziesiątkami nowości

Należąca do Wirtualnej Polski platforma Open FM, która w połowie października wystartowała z nową odsłoną, przygotowała na koniec roku wiele nowości. Wśród nich znalazły się między innymi podcasty Piotra Roguckiego i Anety Chmielińskiej, specjalne materiały od nominowanej do nagrody Grand Press grupy reporterskiej Outriders, a także stacje świąteczne i noworoczne.

Z początkiem grudnia Open FM uruchomiło sześć stacji internetowych z muzyką świąteczną – Na Gwiazdkę, Na Gwiazdkę Hity, Na Gwiazdkę Po Polsku, Na Gwiazdkę Jazz & Classics, Na Gwiazdkę Rock oraz Kolędy. Stream stacji nie jest przerywany słowem i oferuje dostępną dwadzieścia cztery godziny na dobę muzykę świąteczną, wyselekcjonowaną przez dziennikarzy Open FM. Pod koniec miesiąca na platformie pojawią się też cztery dedykowane stacje sylwestrowe, przy których słuchacze będą mogli się bawić w trakcie przyjęć noworocznych. Jednocześnie Open FM Premium przygotowało w tym okresie specjalną ofertę: dostęp do treści premium można wykupić w promocyjnej cenie 8,99 zł za trzy miesiące. Po tym okresie płatność wyniesie 6,99 zł za miesiąc.

W części premium pojawiły się właśnie nowe podcasty. Wśród nich m.in. podcast „Tajemnice Klubu 27” Piotra Roguckiego. Muzyk i aktor opowiada o artystach, którzy odeszli z tego świata w wieku dwudziestu siedmiu lat, pojawią się też eksperci – w tym psychologowie, naukowcy oraz inni muzycy – którzy przedstawią fachowe spojrzenie na problem uzależnień i depresji wśród twórców. Na platformie jest już dostępny program pedagożki, pisarki i autorki podcastu „Dzikoprzygody” Anety Chmielińskiej, która dla Open FM przygotowała na okres przedświąteczny cykl poświęcony przyprawom, które goszczą na naszych stołach wigilijnych. Do grona współpracowników dołączył też znany z Naukowo TV Krzysztof Poznański, który prowadzi podcast „Paleo-opowieści”, przybliżający słuchaczom prehistoryczne dzieje Ziemi oraz świat dinozaurów. Z końcem grudnia zakończy się natomiast cykl Piotra Pogorzelskiego „Po prostu Wschód”, w którym były korespondent z Rosji opowiada o historii współczesnej krajów powstałych po rozpadzie ZSRR.

Open FM kontynuuje współpracę z grupą reporterską Outriders, do której należą między innymi nominowani do Grand Press Jakub Górnicki, Ewa Dunal, Agnieszka Szwajgier, Justyna Godz i Marcin Suder – organizacja ta zrzesza najlepszych dziennikarzy relacjonujących wydarzenia społeczno-polityczne z całego świata. Podcastu grupy Outriders można już słuchać na platformie Open FM, ale wkrótce pojawią się na niej także specjalne skrypty z reportaży, dostępne wyłącznie dla użytkowników Open FM.

Z początkiem grudnia należąca do Wirtualnej Polski platforma Open FM wystartowała też emisją WP Radia w technologii DAB+. Stacji można słuchać w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie, Toruniu, Rzeszowie i Tarnowie. Radio nadaje muzykę w formacie Hot AC, a także wiadomości ogólnopolskie oraz programy dziennikarzy Wirtualnej Polski. Wkrótce do oferty WP Radia dołączą także audiobooki, które emitowane będą późnym wieczorem.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber