Awanse w serwisach Wirtualnej Polski

Awanse w serwisach Wirtualnej Polski

Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek awansowała na stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Jej dotychczasowe stanowisko szefowej WP Kobiety objęła Patrycja Ceglińska-Włodarczyk. Julia Alama została szefową Pyszności.pl.

Wiktorii Jakubowskiej-Karbowniczek podlegać będą serwisy lifestyle’owe i kulinarne Grupy WP: WP Kobieta, WP Turystyka, WP Kuchnia, Pyszności.pl oraz Genialne.pl. Patrycja Ceglińska-Włodarczyk będzie odpowiedzialna za kierowanie pracą WP Kobiety i kreowaniem jej linii redakcyjnej oraz współtworzeniem strategii dla obszaru. Julia Alama wraca do Wirtualnej Polski i poprowadzi serwis pyszności.pl, który niedawno dołączył do portfolio WP Media.

Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek pracuje w Wirtualnej Polsce od 2021 roku. Jako szefowa redakcji Lifestyle odpowiadała za rozwój zasięgowy oraz kształtowanie linii redakcyjnej serwisów WP Kobieta, WP Turystyka i WP Kuchnia. Współtwórczyni i jurorka plebiscytu #Wszechmocne. Wcześniej przez 6 lat związana z Agorą jako wydawczyni, a potem redaktorka naczelna show-biznesowego serwisu Plotek.pl.

Patrycja Ceglińska-Włodarczyk z mediami związana jest od ponad 10 lat. Karierę zaczynała w serwisie Party.pl, gdzie pracowała jako dziennikarka, wydawczyni i reporterka. Od sześciu lat związana z Wirtualną Polską – najpierw z działem Kultura, potem z redakcją WP Kobieta. Przez ostatnie 1,5 roku pracowała jako zastępczyni szefowej redakcji. Autorka książki o związkach niemonogamicznych „Więcej niż dwoje. Rozmowy bez tabu o seksie, relacjach i związkach”.

Julia Alama do 2021 roku była redaktorką naczelną kobiecego portalu Lelum.pl, następnie pracowała jako wydawczyni w Wirtualnej Polsce. Pełniła również funkcję Product Managera w Edipresse Polska (dziś Burda Media Polska), zajmując się wszystkimi tytułami digitalowymi w portfolio firmy.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.
 

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber