Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj w odnowionym serwisie pytamy.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj w odnowionym serwisie pytamy.pl

Na pytamy.pl internauci pytają i odpowiadają – skutecznie, zabawnie… absurdalnie. Teraz witryna zyskała nowy, przejrzysty i estetyczny layout, grupy znajomych, możliwość zadawania pytań konkretnym użytkownikom, zaawansowaną wyszukiwarkę treści oraz katalog tematyczny.

Pytamy.pl to miejsce dla każdego, kto poszukuje odpowiedzi na dręczące pytania. Może je znaleźć wśród blisko 800 tysięcy odpowiedzi innych użytkowników Sieci lub zadać internautom własne pytanie. Z początkiem 2011 roku serwis wzbogacił się o nowe, przydatne funkcjonalności.

Po pierwsze, można teraz zadawać pytania wybranym przez siebie, konkretnym użytkownikom. Można więc kierować pytania do osób, które uważamy za ekspertów w danej dziedzinie i mieć dzięki temu pewność, że otrzymamy poprawną odpowiedź. Można też – dzięki tej nowej funkcjonalności – dowiedzieć się czegoś o danym internaucie, a nawet prowadzić prywatne rozmowy.

Po drugie, witryna pozwala organizować kontakty w grupy. Zadawanie pytań osobom, które się zna, śledzenie ich aktywności w serwisie – to tylko część możliwości, które zyskuje się dzięki tej funkcjonalności. Internauta ma możność zapraszania do witryny użytkowników dotychczas nieobecnych w serwisie, tym samym zwiększając grono znajomych na pytamy.pl. Dodatkowo, znajdowanie nowych osób ułatwia wyszukiwarka – wystarczy ustawić konkretne parametry, takie jak wiek, płeć czy miejsce zamieszkania.
Co więcej, od teraz użytkownicy pytamy.pl mają do dyspozycji nowoczesną wyszukiwarkę pytań, sondaży i poradników z konkretnej, interesującej ich kategorii, np. zadania domowe – matematyka itd., oraz obszerny katalog, zawierający kilkanaście różnych grup tematycznych, w myśl zasady „dla każdego coś dobrego”.

Kolejnym usprawnieniem są także powiadomienia o wpisach. To opcja przede wszystkim dla tych, którzy regularnie śledzą nowe pytania, komentarze, odpowiedzi – pozwala być na bieżąco z tym, co się w serwisie dzieje. Tutaj użytkownik ma dwie opcje do wyboru – jest powiadamiany o nowych wpisach po zalogowaniu lub subskrybuje powiadomienia przez e-mail.

Pytamy.pl posiada teraz także zaawansowany edytor html. Jest on jednak na tyle prosty w obsłudze, że nie trzeba znać skomplikowanych kodów, by swobodnie z niego korzystać. Pozwala tworzyć prezentacje na własnym profilu oraz zadawać oryginalne – pod względem formy – pytania i udzielać ciekawych odpowiedzi.

Serwis, po gruntownych zmianach, zyskał też nową, estetyczną i funkcjonalną oprawę graficzną.

Witryna, pod skrzydłami WP od ponad dwóch lat, została gruntownie przebudowana też pod względem technologicznym. Wprowadzone przez nas liczne usprawnienia, choć niewidoczne dla internautów, są niezwykle istotne. Sprawiają, że serwis jest dużo bardziej wydajny. Obecnie to jedna z najnowocześniejszych platform tego typu na rynku. – mówi Wojciech Drewczyński, p.o. Kierownika Zespołu Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski. – Planujemy również dalszy rozwój pytamy.pl i regularne udostępnianie użytkownikom nowych funkcjonalności. Mam nadzieję, że dzięki wszystkim zmianom będzie jeszcze lepiej służyć zdobywaniu wiedzy i zabawie.

http://pytamy.pl

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak