Jak się pozbyć swojej starej? Wystarczy… zagrać

Jak się pozbyć swojej starej? Wystarczy… zagrać

Serwis specjalny Wirtualnej Polski, TwojaStara, promuje program Internet Explorer 9. Witryna, powstała we współpracy z Microsoft, jest rozwinięciem kampanii MS, w której spółka „puszczając oko” do użytkowników Sieci, zachęca do pozbycia się starych… przeglądarek. Jej głównym elementem jest nowoczesna gra, oparta na technologii HTML5.

TwojaStara.wp.pl to serwis promocyjny zrealizowany przez Dział Akcji Specjalnych Wirtualnej Polski dla firmy Microsoft. Celem witryny jest promocja programu Internet Explorer 9. Jego nazwa nawiązuje do haseł używanych w kampanii przez klienta („Pozbądź się Twojej Starej”, „Twoja Stara robi dziury w sieci”).

Najważniejszą atrakcją serwisu jest możliwość wzięcia udziału w konkursie „Pozbądź się Twojej Starej”. Chcąc urozmaicić zabawę, zdecydowaliśmy się zaoferować użytkownikom nieco żartobliwą grę, w której mogą ostatecznie uwolnić się od „swojej starej". Jest to oczywiste nawiązanie do komunikacji, jaką Microsoft stosuje w promocji swojego produktu – wyjaśnia Leszek Sułek, Koordynator ds. Realizacji Projektów Sprzedażowych w Dziale Akcji Specjalnych Wirtualnej Polski. – Tym, co wyróżnia naszą grę, jest jej wykonanie jej
w technologii HTML5. Tego typu rozwiązanie daje możliwość udostępnienia w ramach strony WWW bogatych treści multimedialnych, bez wymogu instalowania osobnych wtyczek. Wystarczy sama przeglądarka, pod warunkiem, że jest w stanie poprawnie zinterpretować język HTML5. To z kolei, jest jedną z głównych zalet promowanego programu Internet Explorer 9 – dodaje Leszek Sułek.

W grze postać Twojej Starej  – jako uosobienie starej wersji przeglądarki – miota wirusami, utrudniając graczowi wykonanie zadania. Po pomyślnym przejściu gry, czyli pozbyciu się tytułowej bohaterki, uczestnik konkursu musi dokończyć zdanie rozpoczynające się od „Twoja Stara...”. Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają nagrody ufundowane przez Microsoft. Są wśród nich m.in. konsola Xbox 360, odtwarzacze Zune oraz akcesoria komputerowe.

Wirtualna Polska przygotowała również specjalne wersje programu Internet Explorer, zawierające preinstalowane udogodnienia dla użytkowników portalu. Aplikacja posiada domyślnie zainstalowane użyteczne dodatki, dzięki którym można między innymi: szybko sprawdzić swoje konto pocztowe, łatwo odnaleźć definicję w wikipedia.wp.pl czy też wyszukać najtańsze oferty na tanio.pl.

Akcja Twoja Stara w Wirtualnej Polsce potrwa do końca czerwca 2011.

Planowaniem i zakupem mediów w kampanii promocyjnej zajmuje się dom mediowy Universal McCann.


http://TwojaStara.wp.pl

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Dorota Trojanowska
Specjalista ds. PR i Akcji Specjalnych
dtrojanowska@wp-sa.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak