W Wirtualnej Polsce kredyt hipoteczny tańszy niż w banku

W Wirtualnej Polsce kredyt hipoteczny tańszy niż w banku

Nowo powstała platforma Oblicz ratę to zaawansowane narzędzie-kalkulator, który pozwala użytkownikowi samodzielnie policzyć maksymalną zdolność kredytową w poszczególnych bankach. Dodatkowo – dzięki współpracy portalu z pośrednikiem internetowym Try@buy – korzystającym z serwisu gwarantuje kredyty hipoteczne o 0,4% tańsze niż w banku.

Platforma obliczrate.wp.pl powstała z myślą o użytkownikach poszukujących kredytów hipotecznych. Przechodząc przez kalkulator zdolności kredytowej można w kilka minut sprawdzić, czy rzeczywiście stać nas na kredyt na zakup mieszkania, działki rekreacyjnej, lub budowę domu oraz wybrać optymalną ofertę. Wszystko samodzielnie, w kilka chwil i… bez wychodzenia z domu.
Kalkulator zdolności kredytowej powstał we współpracy z pośrednikiem internetowym Try@buy.

Pokaż, na co mnie stać!
Regułą w kalkulatorach finansowych było, jak dotąd, omijanie lub bardzo ogólne przedstawianie tak skomplikowanych kwestii, jak zdolność kredytowa. Ta bowiem w każdym banku liczona jest inaczej – banki maja w tym zakresie skomplikowane i nie zawsze szeroko udostępniane procedury. Tymczasem okazało się, że możliwe jest zbudowanie narzędzia łączącego wiele różnych kalkulatorów bankowych. Wyzwanie podjął pośrednik internetowy Try@buy i, pierwszy w Polsce, zaoferował kredytobiorcom możliwość sprawdzenia ich maksymalnej zdolności w poszczególnych bankach. Narzędzie zaimplementowała w swojej platformie finansowej Wirtualna Polska, rozbudowując arsenał dostępnych już rozwiązań (kalkulatorów, wyszukiwarek, zestawień wskaźników, formularzy, itp.).

W czasach zaawansowanych technologii, gdzie Internet odgrywa wiodącą rolę, kompletne informacje o produktach instytucji finansowych, takich jak np. kredyty hipoteczne, po prostu muszą być dostępne on-line – mówi Renata Ozimska-Papiernik, Kierownik Działu e-Finance Wirtualnej Polski – Wychodzimy z założenia, że należy udostępniać użytkownikom narzędzia pozwalające na błyskawiczne i proste porównanie dostępnych na rynku ofert, czy szybką ocenę swojej zdolności kredytowej. Od sprawdzenia tej ostatniej zależą nieraz kluczowe decyzje finansowe.

Jak to działa?
Wystarczy wypełnić pola wskazane w serwisie, przechodząc przez nie dosłownie krok po kroku. Określić należy: cel i kwotę kredytu (opcje do wyboru), formę jego zabezpieczenia (np. dom, działka, kamienica, lokal użytkowy, itp.), liczbę osób w rodzinie i wiek najstarszego kredytobiorcy, wysokość stałych, pozakredytowych zobowiązań finansowych, źródła uzyskiwanych dochodów (umowa o pracę, emerytura, umowa o dzieło, itp.). Użytkownikowi od razu prezentowane są dostępne oferty, ze wskazaniem banków, które mogą udzielić kredytu, okresu kredytowania, wysokości raty i określeniem maksymalnej zdolności kredytowej (można też sprawdzić też opcje kredytu w CHF i EUR).
 
O powodzeniu kalkulatora hipotecznego decyduje, oczywiście, aktualność danych, szybkość i prostota korzystania oraz dobór oferty. Wszystko to gwarantuje serwis Oblicz ratę – mówi Renata Papiernik Zależało nam na tym, by nasi klienci trafiali do wysokiej klasy doradców bankowych, korzystający z obliczrate.wp.pl od razu mogą wysłać zgłoszenie do wybranej instytucji.

Kredyty tańsze niż w banku!
Wszystkie kredyty zaciągnięte za pośrednictwem obliczrate.wp.pl w pierwszym roku kredytowania są aż o 0,4% tańsze od zaciąganych bezpośrednio w bankach. W przypadku kredytu na 100 tys. zł, kredytowy „rabat” wyniesie 400 zł, 1200 zł dla kredytu na 300 tys. zł, zaś dla kredytu na okrągły milion – aż 4 tys. zł.

Jak to możliwe?
To premia dla klienta za pracę, którą sam wykonał korzystając z kalkulatora hipotecznego i wysyłając zgłoszenie po kredyt hipoteczny na podstawie otrzymanych wyników, a więc dokonując wyboru ofert bez pomocy żadnych doradców – tłumaczy Justyna Baranowska-Owczarek z Try@buy – Wysokość premii dla klienta widoczna jest przy każdej z dostępnych dla niego ofert. Po wypłacie kredytu klient dostaje ją w postaci przelewu na otrzymaną od nas kartę premiową Visa, zatem może wydać pieniądze we wszystkich placówkach handlowych, w których karta ta jest honorowana.

Pieniądze to nie jedyna korzyść. Kolejną jest wygoda, bowiem po wypełnieniu kalkulatora hipotecznego klient otrzymuje wyniki na tyle pewne, dokładne i ujednolicone, by móc na ich podstawie wybrać oferty tych banków, w których rzeczywiście ma szansę otrzymać kredyt.

obliczrate.wp.pl

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak