Tysiące nowych e-booków w serwisie cyfrowe-ksiazki.wp.pl

O 11 tysięcy e-booków wzbogaciła się baza książek elektronicznych, dostępna w serwisie cyfrowe-ksiazki.wp.pl. Wśród nowych pozycji znalazły się największe bestsellery i lektury, należące do kanonu literatury pięknej. Obecnie witryna posiada ponad 17000 audio- i e-booków. Dodatkowo, do końca lipca na cyfrowe-ksiazki.wp.pl trwa akcja „gorący miesiąc”, w ramach której zorganizowany został konkurs – do wygrania m.in. tablet Samsung Galaxy Tab.

Cyfrowe-ksiazki.wp.pl to witryna, w której znaleźć można dziesiątki tysięcy książek w elektronicznym formacie. Co ważne, audio- i e-booki dostarczane przez serwis cechują się doskonałą jakością oraz tym, że można z nich korzystać już kilka minut po zakupie. Witryna wzbogaciła się właśnie aż o 11 tysięcy pozycji. Nowe książki to tzw. klasyka literatury –słyszał o nich właściwie każdy, a teraz jest okazja, by je przeczytać. Wśród dodanych pozycji znaleźć można więc zarówno lektury obowiązkowe dla uczniów, bajki dla dzieci czy po prostu rzeczy poczytne – bestsellery na skalę światową. „Romeo i Julia”, „Robinson Cruzoe”, „Księga Dżungli”, „Łowcy Meteorów” czy „Anna Karenina” – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Co ważne, wszystkie nowe pozycje mają bardzo atrakcyjną cenę – 1,99zł. Dodatkowo, dla wygody użytkowników, wprowadzono możliwość zakupu za pomocą smsów.

Już w 2010 roku, jeszcze przed boomem na tablety i elektroniczne czytniki, e-booki stanowiły blisko 9% całego rynku sprzedaży książek w Stanach Zjednoczonych*. W tym roku, dzięki lawinowo rosnącej modzie na e-czytniki, smartfony i inne urządzenia za pomocą których można korzystać z e-publikacji, odsetek ten z pewnością będzie znacznie wyższy, także w Polsce – mówi Krzysztof Kilichowski, Specjalista ds. Produktów Internetowych Wirtualnej Polski. Dlatego wierzymy w ten rynek i konsekwentnie w niego inwestujemy. A nowe e-książki w naszej witrynie to także dobry sposób na zachęcenie polskiego społeczeństwa do zapoznania się z klasyką literatury – dodaje.

Co ważne, nowo dodane e-booki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Dzięki temu, bez przeszkód można z nich korzystać na każdym urządzeniu, które obsługuje tzw. standard EPUB – powszechnie stosowany przez czytniki e-książek, smartfony, tablety.
Internauci mogą też skorzystać z bezpłatnych e-booków – witryna udostępnia ich już ponad 70. To darmowe pozycje takich pisarzy jak Aleksander Dumas, Charles Dickens, Juliusz Verne czy Oscar Widle.

Dodatkowo, twórcy witryny przygotowali specjalną ofertę, tzw. „Gorący miesiąc”. Do końca lipca trwa konkurs, w którym do wygrania jest m.in. tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, na którym wygodnie można czytać i słuchać cyfrowych książek.

Partnerem witryny jest NetPress Digital Sp. z o.o.


http://cyfrowe-ksiazki.wp.pl


*za: Stowarzyszenie Wydawców Amerykańskich APA, styczeń 2011

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Anna Matuszak
Specjalista ds. PR
amatuszak@wp-sa.pl

Anna Matuszak