Sprzętowe nowinki dla gadżeciarzy i turystycznych wyjadaczy

Przy pomocy nowej witryny Wirtualnej Polski W podrozy można przygotować kompletną listę przydatnego podczas turystycznej wyprawy sprzętu: od latarki, przez podgrzewany śpiwór, po pełnowymiarową łódź… Ruszył właśnie pierwszy portalowy niezbędnik turysty.

Istotą projektu, bezkonkurencyjnego w polskim Internecie, jest prezentacja najnowszych, dostępnych w Polsce i na świecie gadżetów związanych z turystyką, podróżami i rekreacją. Serwis jest całoroczny, można więc w nim znaleźć zarówno opisy rolek, jak i desek snowboardowych, a obok propozycji różnego typu sanek – rowery górskie, szosowe, miejskie i… trekkingowe. 

Na stronie głównej witryny najważniejsze zakładki to Artykuły, Galerie oraz Top10, czyli publikacje najlepiej (najwyżej) oceniane.

Artykuły zawierają opisy różnego typu gadżetów związanych z turystyką i rekreacją. Omawiane są zarówno te najmniejsze, (co nie znaczy, że mało istotne), od otwieraczy do konserw, okularów (w góry i na plażę), latarek, aparatów fotograficznych, przez kurtki (na kieszeń studenta, oddychające, wspinaczkowo-trekkingowe, przeciwdeszczowe), po materace, namioty i sprzęt wielkości XXL, jak jachty czy przyczepy kempingowe.

Startując z nowym serwisem mieliśmy nadzieję, że będzie on nie lada gratką nie tylko dla amatorów podróży, ale także dla osób lubiących topowy design, powstający przy zastosowaniu najnowszych technologii – wyjaśnia Paulina Wilczek, Kierownik Projektu z Zespołu Serwisów Turystycznych. – Serwis wpodrozy.wp.pl będzie również idealnym miejscem dla internautów, którzy chcą mieć wszystkie informacje dotyczące przygotowań do wyprawy, zgromadzone w jednym miejscu.

Witryna zawiera zarówno własny, autorski kontent, w tym zdjęcia i artykuły autorstwa Pawła Kempy, jak i treści dostarczane przez partnerów serwisu (Stuff i Gizmodo).

Nazwa W podrozy została wytypowana spośród setek propozycji internautów. Przeprowadzona na Facebooku sonda umożliwiła wybór najlepszej, zdaniem opiekunów serwisu, propozycji.

http://wpodrozy.wp.pl

 

Paweł Kempa – dziennikarz, podróżnik i naukowiec. Na nartach jeździł po norweskich lodowcach, wspinał się na Mont Blanc i Kilmandżaro, a w Tanzanii polował z Buszmenami. Jego materiały o gadżetach, aktywnej turystyce i sportach ekstremalnych były nagradzane tytułem Best Edit w rankingu międzynarodowych edycji amerykańskiego wydawnictwa Rodale. Współpracuje m.in. z National Geographic Traveler.

kontakt dla mediów

Dorota Trojanowska
Specjalista ds. PR i Akcji Specjalnych
dtrojanowska@wp-sa.pl

Magdalena Zmorzyńska
Specjalista ds. PR
mzmorzynska@wp-sa.pl

Magdalena Zmorzyńska