DLA MEDIÓW

29 marca 2017

Nowości w ramówce telewizji Wirtualnej Polski

Nowości w ramówce telewizji Wirtualnej Polski

 

Już od 10 kwietnia, pojawią się nowe pozycje w ramówce kanału. Będą to między innymi: informacyjno-rozrywkowy program produkcji własnej o nazwie „Infoteka” prowadzony przez Macieja Orłosia, emitowany od poniedziałku do piątku o 18.30 w miejsce #dziejesię 18.30; serwis #dziejesię 16.50 jako nowość pojawi się również w weekendy, będzie nadawany od poniedziałku do niedzieli; zmieniają się też godziny emisji oraz formuła porannego pasma #dziendobryWP, które teraz między 8.00 a 9.00 od poniedziałku do piątku  - na wzór telewizji śniadaniowych - będzie łączyć w sobie infotainment, publicystykę, rozrywkę i lifestyle.

 W ramówce pojawią się również nowe seriale, m.in. wybitny thriller kryminalny „Kto ją zabił” a także  inspirujące  serie dokumentalne, m.in. „Mega fabryki”, o kulisach powstawania Lamborghini Harley’a Davidson’a czy mebli IKEA,  „Jak zarobić na remoncie”, seria nie tylko dla inwestorów w nieruchomości oraz „Luxury Homes”, w której widzowie odwiedzą najbardziej luksusowe rezydencje świata.

PRODUKCJA WŁASNA: 

INFOTEKA

Premiery: poniedziałek – piątek, 18.30

Start: 10.04.2017

Lekki, informacyjno-rozrywkowy program, bogaty zarówno w treści publicystyczne jak i lifestylowe. „Infoteka” to magazyn dla ludzi ciekawych życia, drugiego człowieka i nowych technologii. Niecodzienne historie i nietypowe sytuacje.

Prowadzącym format cztery razy w tygodniu będzie Maciej Orłoś, związany z Telewizją WP od listopada 2016 roku. Prowadzi popołudniowe wydanie programu informacyjnego #dziejesię 16.50 oraz jako współprowadzący #dzieńdobryWP. 

Raz w tygodniu prowadzącą „Infotekę” będzie Monika Kapinos, która związana jest z Wirtualną Polską od trzech lat,  gdzie początkowo prowadziła cykl programów "dzieje się w kulturze". Od grudnia 2016 w  telewizji WP w redakcji  #dziejesię odpowiada za przygotowanie informacji dotyczących showbiznesu i lifestylu. 

#dzieńdobryWP

od poniedziałku do piątku 8.00-9.00

Od 10 kwietnia ten godzinny program nadawany będzie w nowej, odświeżonej formule. Zmianie ulega  też godzina emisji (wcześniej od 9.00 – 10.00 pasmo publicystyczne, 10.00 -11.00 pasmo lifestylowe). Nowa odsłona formatu będzie miksem przekroju różnych treści (polityka, informacje, lifestyle, poradnictwo, rozrywka i kultura) przeplatanych w odpowiednich proporcjach. Prowadzącymi #dzieńdobryWP będzie para: Kamila Biedrzycka-Osica i Marcin Antosiewicz 

„Za nami pierwsze cztery miesiące nadawania i analiza startupowej ramówki. Nasza polityka programowa na kolejny okresu to ewolucyjne, a nie rewolucyjne zmiany. Pojawią się nowe formaty, ciekawe pozycje serialowe z zagranicznych bibliotek, dokumenty które inspirują.  Zmieniamy też formułę poranków, które od teraz będzie łączyć informacje, rozrywkę, styl życia i tematy poradnicze w jednym, na wzór dobrych telewizji śniadaniowych. Pracujemy też z Gosią Ohme nad jej autorską, cykliczną produkcją, ale za wcześnie by zdradzać szczegóły.”   – powiedziała Barbara Bilińska, dyrektor programowa kanału. 

#dziejesię 16.50

codziennie od poniedziałku do niedzieli: 16.50 

Informacje ze świata, z akcentem na sprawy polskie w ujęciu krajowym i lokalnym. Zawsze obiektywnie, niezależnie i rzetelnie przedstawiany prawdziwy obraz wydarzeń. Transmisje na żywo, relacje reporterskie z terenu. Międzynarodowe i krajowe wydarzenia świata sportu oraz  prognoza pogody. Prowadzący: Maciej Orłoś, Małgorzata Serafin oraz Marcin Antosiewicz.

PUDELEK SHOW

Emisje: poniedziałek – piątek, 18.00

Start wydłużonej do 20 min. wersji programu od 10.04

Od poniedziałku 10 kwietnia widzowie obejrzą kolejne odcinki cyklicznego programu „Pudelek Show” w dłuższej, dwudziestominutowej wersji. Gospodyni programu trzy razy w tygodniu wyławia w programie najgorętsze plotki i relacjonuje najważniejsze imprezy sezonu. Show-biznes, to już nie tylko kolorowa prasa i wywiady w telewizji, ale przede  wszystkim setki postów na Instagramie, Facebooku czy Twitterze. To wszystko ze szczyptą lekkiej kontrowersji. 

PRODUKCJA ZAGRANICZNA

 Telewizja Wirtualnej Polski to również jakościowy kontent produkcji serialowych, dokumentów i reality show. Codzienne pasma serialowe, dopasowane do szerokiej widowni, nadawane będą od poniedziałku do czwartku - od godziny 21.00, natomiast od piątku do niedzieli -  od 20.00.

Od poniedziałku do czwartku, o godzinnie 20.00 stałą pozycję w ramówce stanowić będzie pasmo dokumentalne. 

PREMIERY SERIALI NIEEMITOWANYCH WCZEŚNIEJ W OTWARTEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ   

KTO JĄ ZABIŁ – nowość ramówki

Premiery: środa, czwartek 21.00

Start: 12.04 godz.21.00

Morderstwo 14-letniej Jennifer wstrząsa małym miasteczkiem nad Morzem Bałtyckim. Pomiędzy mieszkańcami pojawia się nieufność i strach, a główny śledczy Hella Christensen szybko znajduje głównego podejrzanego – swojego syna Martina. Nie tylko był on ostatnią osobą, którą widziano z Jennifer, ale wśród jego rzeczy znajduje ona zakrwawiony pulower. Hella zostaje odsunięta od sprawy, a milczenie Martina tylko wzmaga atmosferę nagonki w miasteczku. Nieoczekiwanie cień podejrzenia pada na ojca Jennifer, właściciela hotelu i fotografa-hobbystę prowadzącego ciemnię w swojej piwnicy... Helli spada kamień z serca, kiedy okazuje się, że Jennifer przed śmiercią widziano w towarzystwie innej osoby poza Martinem. Ale kiedy zastrzelony zostaje następny podejrzany, w miasteczku podnosi się wzburzenie. Wydaje się, że wszyscy zignorowali kradzież popełnioną w sklepie matki Jennifer, kradzież, która może być kluczem do odkrycia prawdy.

WYBRANE POZYCJE: 

UPADEK (sezon 1 i 2)

Premiery: czwartek 22.00

Start: 13.04 godz.22.00

Brytyjski serial kryminalny na podstawie scenariusza Allana Cubitta. Jego akcja rozgrywa się w Irlandii Północnej. Główna bohaterka, nadinspektor Policji Metropolitalnej Stelli Gibson (w tej roli Gillian Anderson, gwiazda „Z archiwum X”) trafia z Londynu do Belfastu, gdzie ma pomóc lokalnej policji w prowadzeniu śledztwa dotyczącego serii zabójstw. Charyzmatyczna Stella Gibson szybko dochodzi do wniosku, że za zabójstwami młodych kobiet stoi seryjny morderca. Jest nim prowadzący podwójne życie Paul Spector (grany przez Jamiego Dornana, odtwórcę tytułowej roli w „Pięćdziesięciu  twarzach Greya”). Przykładny mąż, ojciec i terapeuta zaciera wszelkie ślady, które mogłyby zdradzić jego  makabryczną tajemnicę.

 

WIĘŹNIOWIE WOJNY (sezon 1,2)

Premiery: środa 22.00

Izraelski thriller psychologiczny w reżyserii Gideona Raffa, który jest również autorem scenariusza. Fabuła serialu skupia się na historii dwóch uwolnionych z niewoli żołnierzy. Więzieni przez lata Klein i Uri Zach muszą odnaleźć się w świecie, którego już nie rozpoznają, wśród ludzi, którzy kiedyś byli im bliscy, ale czas wszystko zmienił. Ich dzieci dorosły, partnerzy ruszyli naprzód ze swoim życiem. Upragniony powrót okazał się znacznie trudniejszy niż się spodziewali. Problemem jest również to, o czym nie mówią. Podczas ich rozmów z wojskowym psychiatrą, na jaw wychodzą niespójności w opowieściach byłych jeńców. Rusza więc wojskowe dochodzenie. Serial, który szybko stał się wielokrotnie nagradzanym hitem, wywołał wiele kontrowersji wśród rodzin wojskowych które uznały, że film może zachęcać do porwań żołnierzy. Na podstawie serialu powstał amerykański „Homeland”. Prawa do przedstawienia historii powracających do ojczyzny jeńców wojennych, jeszcze przed premierą pierwszego sezonu izraelskiej produkcji wykupił 20th Century Fox.  Prisoners of War był w Izraelu jednym z najpopularniejszych seriali wszechczasów.

MOST NAD SUNDEM ( sezon 1,2,3)

Premiery: poniedziałek 21.00  i 22.00; wtorek 21.00 i 22.00

Serial kryminalny powstały jako koprodukcja szwedzko-duńska. Jego pomysłodawcą i scenarzystą jest skandynawski pisarz i aktor Hans Rosenfeldt. Historia „Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.  Serial stał się światowym hitem trafiając do dystrybucji w ponad 100 krajach. Na jego podstawie został również nakręcony amerykański remake zatytułowany „The Bridge”, którego akcja rozgrywa się na amerykańsko-meksykańskiej granicy 

ŚMIERĆ POD PALMAMI (sezon 1,2,3)

Premiery: niedziela 21.00

Brytyjski inspektor przybywa na jedną z karaibskich wysp, gdzie rozpoczyna pracę w lokalnym posterunku policji. Serial znalazł się w czołówce najpopularniejszych  programów w brytyjskiej telewizji. Pierwszy sezon oglądało średnio 5-6mln. widzów. Kolejny zaczął się wynikiem 8 mln. widzów. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu śledztwu. Widz najpierw poznaje wydarzenia które doprowadziły do zbrodni, a później jest świadkiem  policyjnego śledztwa.

Z PAMIĘTNIKA POŁOŻNEJ (sezon 1,2,3,4)

Premiery: piątek 20.00 i 21.00

Opowieść o grupie położnych pracujących we wschodnim Londynie w  latach 50. XX w.  Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień Jennifer Worth. Dwudziestodwuletnia Jenny opuszcza swój wygodny dom aby zostać położną w East End. Będzie żyć w klasztorze Nonnatus House współpracując z innymi pielęgniarkami i przyuczonymi do zawodu zakonnicami. Odkryje czym jest życie w slumsach, gdzie często mieszkają jej podopieczni i jaką moc ma odwaga matek skazanych na tak trudny los. Ludzie których pozna w Nonnatus staną się jej rodziną. Serial zdobył liczne nagrody. Został też doceniony za poruszanie ważnych, wciąż aktualnych tematów społecznych, kulturalnych i gospodarczych jak ubóstwo, rasizm, uprzedzenia, prostytucja, aborcja i wiele innych.

WITAJCIE W NASZYM ZOO (sezon 1)

Premiery: sobota 20.00

Brytyjski serial obyczajowy. Chester, 1930 rok. George Mottershead (Lee Ingleby), weteran wielkiej wojny, wciąż zmaga się z bolesnymi wspomnieniami. Pewnego dnia widok zamkniętej w klatce małpy sprawia, że przychodzi mu do głowy pewien pomysł - postanawia zbudować ogród zoologiczny inny od pozostałych. U niego zwierzęta nie będą trzymane w klatkach, lecz na otwartych wybiegach, gdzie będą miały warunki zbliżone do naturalnych. Młody przedsiębiorca ma oparcie w najbliższych - ojcu Albercie (Peter Wight) i matce Lucy (Anne Reid), a także żonie Lizzie (Liz White) oraz córkach. Rodzice mężczyzny sprzedają swój sklep, by sfinansować ambitne przedsięwzięcie syna i zdobyć pieniądze na kupno wiejskiej posiadłości. Tak powstaje pierwsze na świecie zoo bez krat. Wkrótce podopiecznymi ośrodka zostają dwa niedźwiedzie i stadko pingwinów, później pojawiają się kolejne zwierzęta. Przed George'em trudne zadanie - musi zdobyć pieniądze na utrzymanie czworonogów i zachęcić ludzi do odwiedzania swojego zoo. Ciepła opowieść ukazująca życie dzikich zwierząt, w której nie brakuje wzruszających momentów. Autorem scenariusza jest Matt Charman, uhonorowany nominacją do Oscara za film "Most szpiegów". W jednej z ról Liz White, znana z obsypanego nagrodami serialu "Życie na Marsie".

RODZINA KRUPP

Premiery: niedziela 20.00

 

Niemiecki serial historyczny. W 1811 roku Friedrich Krupp (Fritz Karl) zakłada odlewnię stali. Po nim prowadzenie firmy przejmuje syn Alfred (Theo Trebs). Jego rządy przypadają na czas rewolucji przemysłowej. Rodzinna firma przechodzi zmiany, które owocują intratnymi kontraktami z kolejnictwem. Z czasem przedsiębiorstwo staje się jednym z czołowych koncernów zbrojeniowych, co w czasie I wojny światowej przynosi horrendalne zyski. W kolejnych latach fortuna familii rośnie. W czasie II wojny światowej Kruppowie, teraz już jeden z najpotężniejszych niemieckich rodów, staje się głównym dostawcą broni i materiałów dla nazistów. Po 1945 roku w wyniku procesów norymberskich rodzina traci część majątku. Nie jest to jednak koniec ich historii. Losy sukcesu i upadku rodziny nazywanej "zbrojownią III Rzeszy", jednego z najbardziej potężnych i kontrowersyjnych niemieckich rodów.

PREMIEROWE SERIE DOKUMENTALNE

 

MEGA FABRYKI

Premiery: poniedziałek – czwartek 20.00

Start: 10.04 godz.20.00

Największe i najbardziej fascynujące fabryki na świecie, ogłuszający warkot ogromnych maszyn, zmechanizowany ruch tysięcy części na taśmach, obracanie, chwytanie, skręcanie, zginanie i toczenie, by w magiczny sposób przekształcić surowce i części w najbardziej pożądane produkty dzisiejszych czasów. W kolejnych odcinkach widzowie zajrzą między innymi do fabryk:  Lamborghini Aventador, Harley Davidson czy IKEA.

JAK ZAROBIĆ NA REMONCIE

Premiery: czwartek i piątek 15.45

Start: 13.04 i 14.04 godz.15.45

Wydaje się, że remont starego domu i jego sprzedaż z zyskiem to łatwy sposób na zarobek. Jednak na osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym biznesie, czyha wiele pułapek. Egypt Sherrod, który jest specjalistą od obrotu nieruchomościami, służy im radą i doświadczeniem, pomagając omijać wszelkie mielizny.

  

LUXURY HOMES

Premiery: poniedziałek- środa 12.00

Start: 10.04 godz.12.00

Prowadzący Gary Takle i jego ekipa zaprasza do zwiedzania prywatnych rezydencji hollywoodzkiej elity, miliarderów z Krzemowej Doliny i innych superbogaczy zaglądając do zakamarków najbardziej luksusowych domów na świecie.

Od podziemnych kręgielni do minigolfa na dachu – w tych luksusowych jest dosłownie wszystko, a nawet więcej. 

Telewizja WP:

Telewizja WP to obiektywna, niezależna, interaktywna telewizja o profilu uniwersalnym. Zawsze przedstawia prawdziwy obraz wydarzeń, Polski i Polaków. Pokazuje co tak naprawdę, dzieje się w Polsce.

Kanał telewizji WP nadawany jest  za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz w wybranych sieciach kablowych, w tym UPC (kanał 158 lub 116, w zależności od dekodera), Vectra (kanał 194), a także Netia (29), Toya (17) i Inea (28) i innych, na platformie NC+ (170) oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

 

 
 

Komunikat w innych formatach