DLA MEDIÓW

31 marca 2017

Artur Miernik dołącza do Zespołu Zarządzającego Wirtualnej Polski obejmując stanowisko Wiceprezesa ds. HR.

1 kwietnia, Artur Miernik  obejmie stanowisko VP HR i zostanie  członkiem Zespołu Zarządzającego Grupy Wirtualna Polska. Będzie odpowiadać m.in. za realizację strategii personalnej oraz zapewnienie spójności standardów zarządzania ludźmi i komunikacji wewnętrznej we wszystkich spółkach należących do Grupy WP. Zastąpi na stanowisku Iwonę Wencel, która od  sierpnia 2016 była interim VP HR w Grupie WP.

Artur Miernik przez ostatni rok związany był z Pelion Healthcare Group,  gdzie odpowiadał za efektywne wykorzystanie zasobów ludzkich oraz tworzenie systemów wspierających zatrzymywanie talentów w ramach PHG i skuteczne pozyskiwanie ich z rynku. 

Artur Miernik  pracował również w  jednej z największych na świecie grup bankowych, gdzie brał udział w tworzeniu i realizacji strategii rozwoju spółki na rynkach: Indie, Rosja, Turcja, Chiny, Izrael.  Współtworzył programy rozwojowe dla pracowników oraz był współodpowiedzialny za światowy program talentów

Wcześniej przez sześć lat odpowiadał za politykę personalną oraz zarządzanie efektywnością w PKO Banku Polskim SA. Pracował tam także na stanowisku dyrektora Pionu Zarządzania Personelem. W ramach realizacji strategii HR wdrażał rozwiązania systemowe w zakresie wynagradzania i motywowania pracowników w organizacji, rozwoju zasobów ludzkich, w tym zarządzania szkoleniami, a także w zakresie tworzenia rozwiązań związanych z badaniem efektywności współpracy wewnątrz organizacji.

Artur był odpowiedzialny także za wdrożenie systemów HRIS (SABA, SAP). oraz skutecznych narzędzi do budowania zaangażowania pracowników i kształtowania kultury organizacyjnej nastawionej na potrzeby Klienta.

Artur Miernik został najlepszym Szefem HR 2013 roku.

 

 
 

Komunikat w innych formatach