Warszawa tło

DLA MEDIÓW

18 kwietnia 2017

Wirtualna Polska rozpoczyna współpracę z Kontynentami

Grupa Wirtualna Polska rozpoczęła współpracę z ekskluzywnym kwartalnikiem „Kontynenty”. Użytkownicy WP Turystyka otrzymają dostęp do unikalnych treści publikowanych w magazynie przez znanych polskich podróżników, wybitnych pisarzy, reporterów, blogerów oraz fotografów. To pierwsza tego typu współpraca magazynu na rynku polskim. „Kontynenty” uznawane są za czasopismo wyjątkowo inspirujące.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z „Kontynentami”. To zupełnie nowe podejście do prezentowania tak interesujących i znakomitych treści. Pasjonujące reportaże, eseje, opowieści o kulturze, sztuce, wierzeniach i obyczajach, a do tego wspaniałe fotografie znajdą teraz nowe medium i nowego odbiorcę. Spotkanie z wielkim podróżnikiem czy autorami, którzy razem z dziećmi wędrują po najdalszych zakątkach świata stanie się teraz łatwiejsze. „Kontynenty” nas od lat inspirują i wzbogacają, a dzięki sile Grupy Wirtualna Polska dotrą do bardzo szerokiej grupy odbiorców – powiedziała Karolina Wierzbińska, redaktor naczelna serwisów Lifestyle i WP Turystyka w Grupie Wirtualna Polska.

Magazyn „Kontynenty”, poświęcony podróżowaniu, kieruje swą ofertę do ludzi z aspiracjami, ciekawych świata. Na rynku jest obecny, z przerwą, od 1964 roku. Ma dużą, stałą rzeszę odbiorców, w tym prenumeratorów. Wydawany jest w formie papierowej, w luksusowej szacie graficznej i w dużym formacie. Dystrybuują go na terenie całej Polski sieci Empik, Ruch, Kolporter oraz dobre księgarnie, dostępny jest także w wersji elektronicznej: na urządzenia mobilne w AppStore i Google Play oraz w pdf na Publio.pl.

Wśród autorów publikujących na łamach „Kontynenty” są m.in. Wojciech Jagielski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Bralczyk, Paulina Wilk, Max Cegielski, Jacek Hugo-Bader, Marcin Kydryński, Robert Robb Maciąg, Anna Alboth, Katarzyna Boni, Bartek Sabela, Magdalena Rittenhouse, Arkady R. Fiedler, Piotr Milewski, Arun Milcarz.