DLA MEDIÓW

22 listopada 2017

Awanse w Pionie Wydawniczym Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska integruje serwisy Money, WP Finanse, WP Motoryzacja i WP Technologie.  Za ich połączenie odpowiada Nino Dżikija, która w listopadzie objęła funkcję redaktor naczelnej. Jej zastępcami są Sebastian Ogórek, Arkadiusz Braumberger i Mariusz Zmysłowski.

Scalanie obszarów biznes, technologie i motoryzacja to kolejny etap zmian w Pionie Wydawniczym Wirtualnej Polski. 

To naturalny krok, bo tematy poruszane przez te serwisy często są pokrewne. Liczymy na coraz lepszą efektywność i wzmocnienie naszych marek. W swoich kategoriach i tak należą do najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce- mówi Nino Dżikija, redaktor naczelna. Naszą obietnicą jest tworzenie angażującego dziennikarstwa i innowacyjnych formatów. Cieszę się, że moimi zastępcami są tak doświadczeni i kreatywni dziennikarze- dodaje Dżikija. 

Mariusz Zmysłowski, tak jak do tej pory, odpowiada za serwisy WP Moto i WP Autokult. Zastępcą redaktor naczelnej odpowiedzialnym za WP Technologie został Arkadiusz Braumberger. Z mediami związany jest od 25 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, Pulsie Biznesu, Życiu, Fakcie i Dzienniku. W Wirtualnej Polsce jest od 9 lat, ostatnio, jako szef wydawców w serwisie Money. 

Na stanowisko zastępcy redaktor naczelnej awansował też Sebastian Ogórek. Będzie odpowiadał za Money. Z WP związany jest od 2010 roku. W tym czasie był dziennikarzem i wydawcą serwisów finansowych. Wcześniej pracował m.in. w Polskim Radiu, Pulsie Biznesu i Radiu Kampus. W 2015 roku był nominowany do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za tekst „Kenijczyk za 4 tys. zł. Tak się zarabia na biegach w Polsce”.

Sebastian_Ogorek1.jpgArkadiusz_Braumberger.jpg

 foto: Sebastian Ogórek, Arkadiusz Braumberger

 

 
 

Komunikat w innych formatach