Warszawa tło

DLA MEDIÓW

06 lutego 2018

Kuba Jankowski z nowym programem wideo, Aleksandra Gruszczyńska wydawcą Strony Głównej WP

„Obiegówka” to nowy program wideo, który poprowadzi Kuba Jankowski. Emisja rusza już 12 lutego. Do zespołu wydawców WP dołączy Aleksandra Gruszczyńska.

Rusza nowy program wideo Wirtualnej Polski. „Obiegówka” na stronie głównej WP będzie pojawiać się od poniedziałku do piątku o 19:00. Premiera pierwszego odcinka już w najbliższy poniedziałek, 12 lutego. Kuba Jankowski będzie przedstawiał subiektywny przegląd wydarzeń z kraju i zagranicy. Program skierowany jest do młodych internautów, zainteresowanych zarówno informacjami, jak i materiałami rozrywkowymi.

W WP zrealizuję format, który od dłuższego czasu chodził mi po głowie. Jego formuła jest wyjątkowa, to duże medialne przedsięwzięcie, które tworzymy wspólnie z grupą młodych ludzi, z odważnymi pomysłami. Z niecierpliwością i radością będę czekał na te wieczorne spotkania z widzami – mówi Kuba Jankowski.

Kuba Jankowski jest prezenterem, scenarzystą, współtwórcą programu „Matura to Bzdura”. Tworzy swój kanał w serwisie YouTube i szkoli w zakresie wykorzystania narzędzi społecznościowych w Internecie.

 

01 Kuba Jankowski WP_.jpgKuba Jankowski

Współpracę z Kubą Jankowskim zaczynamy od programu „Obiegówka”, ale w planach mamy kolejne projekty. Jestem pewien, że doświadczenie Kuby z jego działalności w serwisie YouTube pomoże nam w uatrakcyjnieniu oferty wideo dla młodszych użytkowników – mówi Jacek Amsterdamski, dyrektor wideo w Wirtualnej Polsce.

Poza Kubą Jankowskim, do zespołu Wirtualnej Polski dołączy również Aleksandra Gruszczyńska. Będzie odpowiedzialna za wydawanie Strony Głównej WP. Wcześniej pracowała w serwisie INN Poland. Była również dziennikarką Dziennika Gazety Prawnej, gdzie zajmowała się tematyką związaną z rynkiem paliw i motoryzacją. W Gazecie Wyborczej przybliżała czytelnikom zagadnienia związane m.in. z sektorem energetycznym. Karierę dziennikarską zaczynała w Polskim Radiu Katowice.