Warszawa tło

DLA MEDIÓW

19 września 2018

Dziennikarz WP laureatem nagrody Business Center Club

Marek Kacprzak otrzymał prestiżową nagrodę BCC. „Za propagowanie w swojej pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej” – tak przyznanie Nagrody Specjalnej Ostrego Pióra uzasadnił Marek Goliszewski, prezes BCC.

Marek Kacprzak w Wirtualnej Polsce prowadzi dwa programy emitowane na żywo. „Tłit” to poranna, codzienna rozmowa z gościem. Bohaterów wydarzeń, którymi żyje Polska, dziennikarz konfrontuje z komentarzami w sieci i pytaniami internautów. Drugi, „Money. To się liczy” to dwie rozmowy z gośćmi dotyczące finansów i przedsiębiorczości. Program w prosty sposób odpowiada na pytania, które mają wpływ na stan portfeli Polaków. Oba emitowane są m.in. na stronie głównej WP oraz na profilach portalu w mediach społecznościowych.

Marek Kacprzak - nagroda BCC.jpgMarek Kacprzak

Marek Kacprzak do Wirtualnej Polski dołączył w lutym 2018 roku. Przez prawie 10 lat pracował w Telewizji Polsat. Wcześniej był szefem działu krajowego w dzienniku Polska The Times, pracował też w TVN24 i RMF FM. Marek Kacprzak jest również wykładowcą akademickim, ukończył studia MBA prowadzone przez GFKM i Erasmus Universiteit Rotterdam.

Business Centre Club istnieje od 1991 roku. Klub prowadzi aktywny lobbing gospodarczy na rzecz obrony interesów polskich przedsiębiorców, rozwoju gospodarki wolnorynkowej, tworzenia dobrego prawa. Eksperci BCC współtworzą i opiniują ustawy gospodarcze oraz uczestniczą w pracach komisji parlamentarnych.