Program kryminalny w Wirtualnej Polsce

Program kryminalny w Wirtualnej Polsce

WP po raz pierwszy wyprodukowała własny format kryminalny. Premiera programu „Akta Zbrodni” już w czwartek, 15 listopada o godz. 20:00, na stronie głównej WP. Gospodarzem serii jest Jan Gołębiowski, profiler kryminalny.

W sześcioodcinkowej serii Jan Gołębiowski przybliży widzom, jak wygląda praca profilera kryminalnego. Pokaże z kim współpracuje i ostatecznie jak powstaje profil sprawcy. W programie stworzono przykładowe sceny przestępstw, które odwiedza ekipa WP wraz ze specjalistami.

W „Aktach Zbrodni” nie opowiadamy żadnej konkretnej historii. Pokazujemy pracę osób, które biorą udział w śledztwie: jak pracują, jakie metody wykorzystują. Można powiedzieć, że nasz program ma funkcję popularyzacyjną, a nawet edukacyjną. Wyjaśniamy, co dzieje się za kulisami śledztw – mówi Jan Gołębiowski.

Akta Zbrodni - teaser

Premiera pierwszego docinka „Akt Zbrodni” w czwartek, 15 listopada o godz. 20:00, na stronie głównej WP oraz w kanałach social media wydawcy. W programie zaplanowano m.in. przedstawienie specjalistycznych technik przesłuchań i pracy wariografu.

Ostatni rok poświęciliśmy na rozwój treści video uruchamianych intencjonalnie przez użytkowników. Mamy świetne wyniki, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok. „Akta Zbrodni” to eksperyment z dłuższą formą pokazywaną w jednej części. Format będziemy również dystrybuować na zewnętrznych platformach (np. YouTube) – mówi Jacek Amsterdamski, dyrektor video w Wirtualnej Polsce.

Jan Gołębiowski z wykształcenia jest psychologiem. Ukończył studium podyplomowe dla biegłych sądowych na Uniwersytecie Śląskim, a także kurs w Stowarzyszeniu Psychologów Sądowych w Polsce dotyczący opiniowania na potrzeby procesowe. Doświadczenie zdobywał pracując w Sekcji Psychologów Komendy Stołecznej Policji. Później pracował w szpitalu psychiatrycznym na oddziale sądowym. Jest autorem książki „Profilowanie kryminalne”.

Jan Gołębiowski zdj1_.jpgJan Gołębiowski

„Akta Zbrodni” w całości realizuje zespół video Wirtualnej Polski. Cyklicznie w WP powstaje już 13 programów. Do najchętniej oglądanych formatów video należą m.in. codzienne „Tłit” oraz „Money. To się liczy”. Łącznie w październiku br. odtworzono je odpowiednio 20 i 18 mln razy.

o nas

 

 
 

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber