Infolinia dla niesłyszących w usługach pocztowych WP

Infolinia dla niesłyszących w usługach pocztowych WP

Wirtualna Polska wprowadza projekt „Poczta bez granic”. Osoby niesłyszące mogą swobodnie połączyć się z Biurem Obsługi Klienta przy udziale tłumacza języka migowego Migam. Z całkowicie bezpłatnej pomocy mogą skorzystać użytkownicy poczty WP i o2. WP jest pierwszym polskim wydawcą oferującym obsługę osób niesłyszących.


„Poczta bez granic” umożliwia użytkownikom poczty z dysfunkcjami słuchu nieskrępowany kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Dzięki współpracy z Migam WP oferuje pomoc tłumacza języka migowego w trakcie rozmów z konsultantami infolinii. Wystarczy wybrać opcję „połącz z tłumaczem”, aby w kontakcie z pracownikiem BOK pośredniczył tłumacz Migam. Połączenie odbywa się przy pomocy urządzenia wyposażonego w kamerę oraz mikrofon.

Do tej pory głównym kanałem komunikacji niesłyszących użytkowników była forma pisemna, która niestety nie zapewnia pełnego wsparcia. Język migowy ma inną gramatykę i składnię, co często uniemożliwiało lub mocno utrudniało kontakt pisemny. Współpraca z Migam pozwoli na prostsze, szybsze oraz  sprawniejsze rozpatrywanie zgłoszeń, szczególnie dotyczących możliwości odzyskania dostępu do konta pocztowego, problemów technicznych, zgłoszenia awarii, ale też przekazywania wszelkich sugestii dotyczących dalszego rozwoju usługi – mówi Paweł Milewski, dyrektor obszaru poczta w WP.

WP jest pierwszym polskim wydawcą oferującym obsługę osób niesłyszących. Pomoc dostępna jest pod adresami: https://pomoc.wp.pl/migam oraz https://pomoc.o2.pl/migam.

Migam istnieje od 2011 roku. Organizacja usprawnia komunikację niesłyszących klientów z pracownikami biur obsługi klientów. Oferuje również bezpłatny słownik do nauki języka migowego, szkolenia, wydaje podręczniki do nauki, tłumaczy teksty i filmy oraz udostępnia tłumacza języka migowego on-line.

Usługi pocztowe WP i o2 to nielimitowana pojemność skrzynki, załączniki do 100 MB i skuteczny antyspam. Jako pierwsze w Polsce wprowadziły mechanizm bezpieczeństwa DMARC. Użytkownicy mają do dyspozycji m.in. możliwość opłacania rachunków bezpośrednio w skrzynkach przy pomocy fiszek, które wyświetlają się przy wiadomościach od zatwierdzonych przez Wirtualną Polskę dostawców. Z poczty WP i o2 korzysta ponad 10 mln użytkowników (dane wewnętrzne).


 

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor ds. Komunikacji i PR / Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Dawid Banaś
Starszy specjalista ds. komunikacji i PR
dawid.banas@grupawp.pl

Dawid Banaś