„Drużyna Mistrzów” nowym cyklem WP SportoweFakty

„Drużyna Mistrzów” nowym cyklem WP SportoweFakty

W piątek 23 kwietnia w serwisie WP SportoweFakty wystartował cykl „Drużyna Mistrzów”. Będzie to seria osobistych opowieści o drodze na szczyt i najtrudniejszych momentach w karierach wybitnych polskich sportowców. Pierwszy artykuł w ramach cyklu napisał  Robert Lewandowski.

Cykl ruszył 23 kwietnia i ma zakończyć się przed startem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Teksty publikowane będą co tydzień. Na specjalnej podstronie projektu WP SportoweFakty - Drużyna Mistrzów, czytelnicy zobaczą karty, które systematycznie będą odsłaniać się, ukazując zdjęcie kolejnego autora-sportowca. Każda następna postać będzie niespodzianką dla użytkowników. Serię otwiera Robert Lewandowski, uznany za najlepszego piłkarza świata. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski opowiada o swojej zawiłej i niezwykłej ścieżce do panteonu gwiazd światowego futbolu.

Pochodzę z normalnej rodziny, szedłem taką samą ścieżką, jak tysiące podobnych do mnie dzieciaków. Swoje pierwsze pieniądze zarobiłem malowaniem płotu u sąsiadów. Jako nastolatek dostawałem stypendia w klubach, kilkaset złotych miesięcznie. Zanim wyjechałem do Poznania grać w Lechu, w czasie studiów, mieszkałem z Anią w komunalnym, 44-metrowym mieszkaniu czytamy w autorskim artykule Roberta Lewandowskiego.

­– Nasi czytelnicy wracają na WP SportoweFakty, bo poszukują informacji o sukcesach, porażkach, zmaganiach swoich idoli. Chcą doświadczać emocji, które zapewniają gwiazdy sportu. To skłoniło nas do zbudowania niezwykłej reprezentacji. Chcieliśmy „dać” naszym użytkownikom ich ulubieńców. Stworzyliśmy Drużynę Mistrzów, składającą się z najwybitniejszych polskich zawodniczek i zawodników. Namówiliśmy ich do opisania na naszych łamach swojej drogi na sportowy szczytmówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty. Teksty mają ten niezwykły walor, że zawierają często bardzo osobiste, zaskakujące wyznania. Jestem przekonany, że to nie lada gratka nie tylko dla czytelników, którzy na co dzień śledzą zmagania sportowedodaje.

WP SportoweFakty to największy w kraju serwis sportowy, odwiedzany codziennie przez 1,5 mln realnych użytkowników.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber