Wakacyjny cykl Wirtualnej Polski – JedziemyWPolskę

Wakacyjny cykl Wirtualnej Polski – JedziemyWPolskę

Czwarta edycja cyklu „JedziemyWPolskę” startuje 13 lipca i potrwa do końca wakacji. W tym roku reporterzy WP odwiedzą popularne wakacyjne miejscowości zlokalizowane m.in. wzdłuż Wybrzeża i w Bieszczadach, sprawdzając, co zmieniło się w turystyce po pandemii.

Tegoroczne wakacje to wyjątkowy i najbardziej wyczekiwany czas od dawna. W cyklu „JedziemyWPolskę” zespół WP potowarzyszy Polakom w ich wypoczynku i pokaże sposoby spędzania urlopu w różnych miejscach. Głównym celem jest Wybrzeże - szczególnie popularny letni kierunek. W serii materiałów poruszone zostaną tematy takie jak wpływ pandemii COVID-19 na turystykę, nowe trendy w sposobach wypoczynku, kontrasty w wyjazdach w wersji premium i tych niskobudżetowych oraz wiele innych.

Jedziemy WPolskę logotypChcemy być jak najbliżej Polaków i nie tylko pokazywać różne oblicza ich wakacyjnego odpoczynku, ale też stać się częścią tego, czego doświadczają. Dlatego nie relacjonujemy tych wakacji "zza biurka", tylko jedziemy w kilkanaście różnych miejsc, by sprawdzić i przekonać się, jak to wygląda. Pokażemy zarówno beztroski wypoczynek w kurortach nad Bałtykiem, jak i np. wakacje osób, które ten czas muszą przeznaczyć na rekonwalescencję po pandemii czy pracę zarobkową - bo to jedyny moment, kiedy mogą "odkuć się" po ostatnim rokumówi Aneta Bańkowska, wydawczyni strony głównej WP i koordynatorka akcji.

W ramach cyklu materiały przygotuje kilkunastoosobowy zespół operatorów, fotografów oraz reporterów, m.in. Natalia Kurpiewska, Klaudiusz Michalec, Monika Sikorska, Tomasz Molga, Mateusz Madejski, Sebastian Łupak, Katarzyna Pawlicka, Patrycja Ceglińska-Włodarczyk, Anna Śmigulec, Kuba Jankowski.  Reporterzy są dziennikarzami m.in. zespołu Wiadomości, Turystyki, Kultury, Magazynu WP czy money.pl.

Jedziemy WPolskę 2021

na zdjęciu: Aneta Bańkowska, Tomasz Molga, Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

Zeszłoroczna edycja „JedziemyWPolskę” przygotowana była z perspektywy turystycznego kampera, który na potrzeby akcji zamienił się w mobilny newsroom. Dziennikarze zaprezentowali swoją pracę od kuchni i pokazali proces powstawania materiałów w trasie. Kamper odwiedził wtedy m.in. Biebrzański oraz Białowieski Park Narodowy, Sokołów Podlaski, Górę Grabarkę, Kruszyniany, Terespol, Janów Podlaski, Radzyń Podlaski i Gredele. W każdym miejscu rozmawiano z mieszkańcami, aktywistami, lokalnymi dziennikarzami i władzami.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber