„Prosto z Igrzysk”, sportowe relacje z Tokio w WP

„Prosto z Igrzysk”, sportowe relacje z Tokio w WP

Wirtualna Polska przygotowała bogatą ofertę dla kibiców. Igrzyska Olimpijskie będą relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty, w sportowej części o2.pl oraz w specjalnym module na Stronie Głównej WP. Codziennie emitowany będzie dedykowany program – „Prosto z Igrzysk”, a zmagania na żywo będzie można oglądać za pośrednictwem aplikacji WP Pilot.

WP SportoweFakty to centrum igrzyskowego życia, kibic znajdzie tam wszystko, czego będzie potrzebował. Newsy, reportaże, wywiady, terminarze. Dwóch dziennikarzy przebywających w Tokio – Grzegorz Wojnarowski i Tomasz Skrzypczyński, będzie z bliska informować kibiców o najważniejszych wydarzeniach, zdradzać kulisy i opisywać zdarzenia, których nie pokazują kamery i fotoreporterzy.

Na Stronie Głównej Wirtualnej Polski w trakcie trwania Igrzysk Olimpijskich będzie funkcjonował specjalny boks, w którym kibice będą mogli na bieżąco śledzić wszystkie najistotniejsze informacje. Sportowe strony o2.pl dostarczą użytkownikom rozrywkowego, lifestylowego kontentu, a  dzięki aplikacji WP Pilot będzie można śledzić wszystkie zmagania na żywo.

Przez cały czas trwania Igrzysk, codziennie o godzinie 14:45 emitowany będzie specjalny program na żywo – „Prosto z Igrzysk”. Poprowadzi go Marcin Musiał. Wśród gości będą między innymi Katarzyna Skowrońska, Marcin Możdżonek, Czesław Lang, Tomasz Majewski oraz przedstawiciele wielu różnych olimpijskich dyscyplin. Program będzie stanowił podsumowanie kończącego się właśnie dnia na IO oraz zapowiedź zmagań dnia kolejnego.

– Lato 2021 roku jest sportowo wyjątkowo gorącym czasem. Jako WP SportoweFakty wygraliśmy zasięgowo czas Euro 2020, z równie dużym zaangażowaniem podchodzimy do relacjonowania wydarzeń na Igrzyskach Olimpijskich. Stawiamy na szybkość, różnorodność treści, ale także na jakościowe, autorskie materiały. – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty i wicenaczelny Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z kolei WP SportoweFakty to partner Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber