Imperatory – technologiczne nagrody Wirtualnej Polski przyznane

Imperatory – technologiczne nagrody Wirtualnej Polski przyznane

Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali najlepsze urządzenia i akcesoria technologiczne 2021 roku. O miano zwycięzcy walczyło blisko 60 produktów i 42 producentów sprzętów i gier dostępnych na polskim rynku. WP przyznała Imperatory w 12 kategoriach.

Głosowanie trwało od 15 grudnia do 6 stycznia. Użytkownicy WP wybrali swoje ulubione urządzenia, akcesoria i gry 2021 roku spośród propozycji wskazanych przez ekspertów i pasjonatów zespołu redakcyjnego serwisów Polygamia.pl, WP Tech, dobreprogramy.pl, WP Gadżetomania, WP Komórkomania i WP Fotoblogia. Gala finałowa online odbyła się 9 lutego i była transmitowana na Stronie Głównej WP oraz w kanałach social media. Użytkownicy Wirtualnej Polski oddali ponad 29 tysięcy głosów, a o zwycięstwie w niektórych kategoriach decydowały pojedyncze głosy. Imperatory WP za rok 2021 otrzymały:

 • Flagowiec Roku - Samsung Galaxy S21 Ultra
 • Smartfon Konsumencki Roku - Samsung Galaxy A52
 • Smartfon Fotograficzny Roku - Samsung Galaxy S21 Ultra
 • Ekoprodukt Roku - Saule Technologies Perowskity
 • Telewizor Roku - Samsung NEO QLED QN900A
 • Laptop Biznesowy Roku - Apple Macbook M1
 • Laptop Gamingowy Roku - Acer Predator Helios 500
 • Program Roku - Microsoft Windows 11
 • Komponent Roku - NVIDIA GeForce RTX 3060
 • Gra Singleplayer Roku - Forza Horizon
 • Gra Multiplayer Roku - Halo Infinite
 • Aparat Fotograficzny Roku - Nikon Z9

W niemal wszystkich kategoriach rywalizacja była bardzo wyrównana i nie było słabych nominowanych. Co ważne, aby mieć szansę na zdobycie nagrody przeznaczonej dla głosujących, nasi użytkownicy musieli napisać dobre uzasadnienie dla swoich wyborów. Dzięki temu zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy głosów od osób, które przemyślały, na co zagłosują. Zwycięzcy są więc nieprzypadkowi, co podwyższa wagę przyznanych nagródwskazuje Marcin Bartnicki, redaktor naczelny obszaru WP Technologie.

Użytkownicy, którzy zagłosowali na swoich faworytów w plebiscycie, wzięli udział w losowaniu nagrody specjalnej w postaci bonów o wartości 5 000 zł do wykorzystania na portalu wakacje.pl.

W imieniu redakcji serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji Imperatorów i życzymy powodzenia w następnych.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber