WP Wiadomości liderem wśród serwisów informacyjnych

WP Wiadomości liderem wśród serwisów informacyjnych

Według najnowszych wyników badania Mediapanel (Gemius/PBI) WP Wiadomości zdobyły w kwietniu b.r. pierwsze miejsce w kategorii informacje i publicystyka. W minionym miesiącu serwis odwiedziło 10,8 mln użytkowników.

Serwis informacyjny Wirtualnej Polski ponownie uplasował się na pozycji lidera w swojej kategorii. W kwietniu użytkownicy spędzali na nim średnio 1 godzinę i 3 minuty i wykonali ponad 480 mln odsłon.

Ostatnie wyniki badania Mediapanel potwierdzają, że Polacy darzą nas zaufaniem. W tym szczególnym czasie, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna jest to dla nas szczególnie ważne. Ubiegłoroczne wzmocnienie zespołu i rozwój treści newsowych przynoszą efekty. Dobre wyniki napełniają nas optymizmem i mobilizują do dalszej ciężkiej pracy komentuje Jacek Amsterdamski, szef serwisu WP Wiadomości, dyrektor departamentu Wideo Online.

Kwiecień był kolejnym miesiącem wzmożonej pracy newsroomu WP. Dziennikarze Wirtualnej Polski relacjonowali najważniejsze wydarzenia ze świata bezpośrednio z ich centrum. Tatiana Kolesnychenko i Patryk Michalski pokazywali wojnę w Ukrainie prosto z Kijowa, tworząc poruszające reportaże. Patryk Michalski był też specjalnym wysłannikiem do Budapesztu, skąd relacjonował wybory parlamentarne na Węgrzech. Remigiusz Półtorak opisał przebieg wyborów prezydenckich we Francji prosto z Paryża.

 

wp-wiadomosci-h

Wiadomosci.wp.pl to serwis informacyjny Wirtualnej Polski, w którym przedstawiane są informacje z kraju i świata, materiały autorskie, raporty specjalne, wywiady, felietony i wypowiedzi ekspertów.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber