Nagrody money.pl rozdane po raz piąty

Nagrody money.pl rozdane po raz piąty

Redakcja money.pl po raz kolejny wyróżniła najbardziej innowacyjne firmy i ludzi sukcesu napędzających polską gospodarkę. Wyłoniony został Przedsiębiorca Roku, Startup Roku oraz Technologia Roku, redakcja przyznała także nagrodę specjalną. Statuetki wręczone zostały na uroczystej gali podczas Impact’23 w Poznaniu.

Wyboru laureatów nagrody dokonała kapituła złożona z liderów największych i najbardziej innowacyjnych polskich firm, doświadczonych menadżerów, przedstawicieli sektora publicznego, Wirtualnej Polski oraz redakcji money.pl.

Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy wyróżnić polskie, innowacyjne firmy. Rozwój Foodsi, BLIK-a, ale też kariera Wojciecha Zaremby pokazują, że dla Polaków nie ma rzeczy niemożliwych. Są to przykłady na to, że Polska ma w branży technologii i nie tylko bardzo dużo do zaoferowania. Z dumą nagłaśniamy te projekty powiedział Łukasz Kijek, szef money.pl.

Tegorocznymi laureatami nagród money.pl zostali:

Przedsiębiorca Roku 2023 - Wojciech Zaremba, OpenAI

Współzałożyciel jednej z najważniejszych firm technologicznych roku, a być może i obecnej dekady: OpenAI.  ChatGPT jest najgłośniejszą technologią ostatnich miesięcy, która na stałe może zmienić krajobraz świata biznesu. Specjalista od informatyki i wizjoner, który w 2015 r. – gdy powstawało OpenAI – poświęcił się budowaniu sztucznej inteligencji. W 2023 r. Microsoft zainwestował w OpenAI 10 mld dolarów.

Startup Roku 2023 - Foodsi

Startup założony w Polsce w 2019 r., który szturmem podbija rynek gastronomii. Jego celem jest ograniczenie marnowania żywności w modelu win-win zarówno dla klientów, jak i oferujących posiłki punktów gastronomicznych. Klienci zyskują tańszą ofertę, a lokale nie marnują jedzenia. W 2022 r. Foodsi pozyskało w swojej pierwszej rundzie finansowania ponad 6 mln zł na rozwój, a w ciągu kilkunastu miesięcy pozyskało kilkaset tysięcy użytkowników.

Technologia Roku 2023 - BLIK

Technologia na rynku istnieje od lat, ale 2022 r. był przełomowy dla skali jej działania: użytkownicy wykonali za jej pomocą ponad miliard transakcji, o łącznej wartości ok. 163 mld zł. BLIK stał się jedną z najczęściej wybieranych metod płatności w Polsce, a możliwość skorzystania z niego często przesądza dziś, czy klient skorzysta z danej e-usługi.

Nagroda Specjalna Redakcji money.pl 2023 - Okresowa Koalicja

Zrzeszenie organizacji, aktywistek, aktywistów oraz osób specjalizujących się i zajmujących problemem m.in. ubóstwa menstruacyjnego. Koalicja finansowo wspiera szkoły w Polsce w celu walki z tym problemem, a 8 marca 2022 r. ogłosiła prace nad pierwszym w historii kraju projektem ustawy zapewniającej dostęp do produktów higienicznych.

Relacja z gali dostępna jest TUTAJ.

Nagroda przyznawana jest od 2019 roku. Wśród jej laureatów są m.in. Zbigniew Jagiełło, Władysław Grochowski, Michał Sołowow, a także firmy i projekty –  Żabka Nano, Giganci Programowania, CD Projekt, eObuwie, Booksy, Perowskity. Saule Technologies.

W jury zasiedli: Henryka Bochniarz, Konfederacja Lewiatan, Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju, Bartosz Ciołkowski, Mastercard Europe, Bożena Leśniewska, Orange Polska, Grzegorz Mazurek, Akademia Leona Koźmińskiego, Anna Rulkiewicz, LuxMed, Aleksandra Sroka-Krzyżak, Allegro, Krystian Wolak, Impact, a także Joanna Pawlak, Jacek Świderski i Paweł Kapusta, Wirtualna Polska.

Każdego miesiąca money.pl dociera do co trzeciego użytkownika internetu w Polsce. Ułatwia im poruszanie się po świecie finansów i prawa, przybliża informacje biznesowe z kraju i ze świata, notowania giełdowe, kursy walut i wskaźniki gospodarcze.

o nas

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali WP i o2. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP Wiadomości, WP SportoweFakty, dobreprogramy.pl i WP Magazyn. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze WP Pilot.

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber