Transmisje finałowych turniejów Pucharu Billie Jean King i Pucharu Davisa dostępne wyłącznie na platformie Pilot WP

Transmisje finałowych turniejów Pucharu Billie Jean King i Pucharu Davisa dostępne wyłącznie na platformie Pilot WP

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (International Tennis Federation - ITF) przyznała platformie Pilot WP wyłączne prawa do transmitowania dwóch wielkich, tenisowych wydarzeń. Pierwszym z nich jest Finał Pucharu Billie Jean King 2023, drużynowych mistrzostw świata w tenisie kobiet z udziałem polskiej reprezentacji, a drugim Finał Pucharu Davisa 2023, drużynowych mistrzostw świata w tenisie mężczyzn, z udziałem światowej klasy tenisistów, m.in. Novaka Djokovića czy Andy’ego Murraya.

Tegoroczny Finał Turnieju Billie Jean King 2023 zostanie rozegrany w hiszpańskiej Sewilli w dniach 7-12 listopada, a Finał Pucharu Davisa 2023 został zaplanowany w dniach 21-26 listopada w hiszpańskiej Maladze. W ramach partnerstwa Pilot WP udostępni publiczności wszystkie mecze obu turniejów wraz z polskim komentarzem. Możliwość oglądania będą mieli zalogowani użytkownicy posiadający uregulowaną opłatę subskrypcyjną. Ponadto finałowy mecz Pucharu Billie Jean King będzie transmitowany w Telewizji WP.

Subskrybenci otrzymają możliwość oglądania ulubionych meczów na żywo, a także powtórek. Całość dopełnią informacje prosto ze studia, relacje na żywo i zakulisowe treści.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy wyłącznym partnerem do transmitowania finałów Pucharu Billie Jean King i Pucharu Davisa. Platforma Pilot WP to z pewnością dobre miejsce dla wielkiego sportu, dlatego wiemy, że nie zawiedziemy naszych kibiców. Dostarczanie angażujących i emocjonujących treści to nasz główny cel, dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie turniejów i możliwość wspólnego przeżywania sportowych emocji – mówi Radek Jaworski, dyrektor platformy Pilot WP.

Pilot WP daje możliwość oglądania turniejów na telewizorach, komputerach, smartfonach i tabletach, w następujących opcjach cenowych:

  • Puchar Billie Jean King: cena regularna - 14,99 zł brutto za dostęp do transmisji turnieju.
  • Opcja dodatkowa do Pucharu Davisa: 5 zł brutto za dostęp do turnieju dla użytkowników, którzy zakupili dostęp do Pucharu Billie Jean King.
  • Puchar Davisa: cena regularna - 9,99 zł brutto za dostęp do transmisji turnieju.
  • Pakiet Starter Plus 1 miesiąc gratis (0 zł) dla posiadaczy pakietów Billie Jean King i Puchar Davisa, którzy wybiorą ten pakiet i podłączą swoją kartę kredytową.

Billie Jean King Cup to międzynarodowy turniej tenisa drużynowego kobiet, znany wcześniej jako Puchar Federacji. To prestiżowe wydarzenie, w którym reprezentacje składające się z najlepszych tenisistek z poszczególnych krajów rywalizują ze sobą o zwycięstwo w turnieju i mistrzowski tytuł. Puchar Billie Jean King to jedne z najważniejszych rozgrywek w tenisie kobiecym. Zawody obejmują rundy eliminacyjne, półfinałowe oraz mecz finałowy. Drużyny rywalizują w meczach solowych i deblu. Jednym z celów turnieju jest promocja tenisa kobiecego, rozwijanie rywalizacji międzynarodowej w tenisie żeńskim oraz umożliwienie najlepszym tenisistkom reprezentowania swoich krajów na światowej scenie. To także okazja do promowania sportu wśród kobiet i inspirowania ich do rozpoczęcia swojej własnej przygody z tenisem.

Puchar Davisa to również niezwykle ceniony, międzynarodowy turniej drużynowy mężczyzn, w którym o tytuł mistrzowski i prestiżowy Puchar Davisa rywalizują zespoły stworzone z najlepszych tenisistów w danym kraju. Turniej od lat przyciąga ogromną publiczność, a wiele emocjonujących rywalizacji poprzednich edycji turnieju wpisało się do historii. Podobnie jak w przypadku Pucharu Billie Jean King, rywalizacje odbywają się w meczach solowych i deblu.

Pilot WP to najpopularniejsza w Polsce platforma do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Umożliwia oglądanie ponad 100 kanałów telewizyjnych, a także transmisji sportowych na żywo. W ofercie Pilota WP dostępne są stacje ogólnotematyczne, informacyjne, filmowe, sportowe oraz dedykowane najmłodszym. Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikację na platformy Android i iOS, w przeglądarkach internetowych oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Pilot WP posiada również aplikacje dedykowane telewizorom LG Smart TV, Samsung Smart TV, telewizorom z systemem Vestel oraz na platformę Android TV. Przez ostatni rok do platformy dołączyło prawie milion nowych użytkowników.

 

o nas

Grupa Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, benchmark.pl oraz rozwija usługi subskrypcyjne m.in. poprzez spółki Audioteka i Patronite. W branży e-commerce WP działa głównie w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, Szallas Group, nocowanie.pl) i finansów konsumenckich (superauto.pl i totalmoney.pl). Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze Pilot WP.

 

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber