Finałowy turniej tenisowy drużyn kobiecych na platformie Pilot WP. Specjalne studio przed meczami polskiej reprezentacji

Finałowy turniej tenisowy drużyn kobiecych na platformie Pilot WP. Specjalne studio przed meczami polskiej reprezentacji

We wtorek, 7 listopada rozpoczęły  się pierwsze mecze Pucharu Billie Jean King 2023 - tenisowego turnieju rozgrywanego w tym roku w hiszpańskiej Sewilli z udziałem polskich reprezentantek. Pilot WP uruchomi specjalne studio przed meczami Polek. Starcia potrwają aż do niedzieli – 12 listopada.

Polska reprezentacja Billie Jean King Cup 2023 została już ogłoszona. Liderką polskiej drużyny jest Magda Linette - najbardziej doświadczona zawodniczka powołana do polskiej reprezentacji. W polskiej drużynie zobaczymy również Magdalenę Fręch, która obecnie zajmuje 79. miejsce w światowym rankingu. Kadrę uzupełniają Weronika Falkowska, Martyna Kubka oraz Katarzyna Kawa.

Polki, pierwszy mecz w grupie C, zagrają w czwartek – 9 Listopada z Kanadą ok. godz. 16.00, a w piątek z Hiszpanią. Tegoroczny turniej będą mogli oglądać zalogowani użytkownicy platformy Pilot WP, którzy wykupią odpowiednią subskrypcję, a finałowy mecz 12 listopada, będzie można oglądać również w Telewizji WP.

Około godziny 16.00, przed meczami grupowymi Polek, platforma Pilot WP zaplanowała turniejowe studio. Prowadzącymi będą Paweł Pawłowski oraz Dominika Pawlik – szefowa działu tenisa w serwisie WP SportoweFakty, którzy przeprowadzą ciekawe rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wśród komentatorów sportowych wydarzenia znajdą się m.in.: Marek Furjan, Katarzyna Strączy, Paula Kania-Choduń (była reprezentantka Polski w tenisie), Przemysław Pozowski, Maciej Szcześniewski, Michał Gryckiewicz oraz Marcin Boguszewicz. Do Sewilli udał się również Mateusz Puka – dziennikarz WP SportowychFaktów – serwisu dostarczającego każdego dnia najświeższych informacji ze świata sportu, który każdego dnia zrelacjonuje przebieg tego niezwykle emocjonującego turnieju prosto z Hiszpanii.

Każde spotkanie w fazie grupowej składa się z trzech meczów – dwóch singli i jednego debla, natomiast w fazie półfinałowej i finałowej, zawodniczki będą rywalizować do dwóch wygranych spotkań. W przypadku wyników 2:0, mecz w debla nie będzie już rozgrywany.

Billie Jean King Cup to międzynarodowy turniej tenisa drużynowego kobiet o randze finałów Pucharu Świata, znany wcześniej jako Puchar Federacji. Jest to prestiżowe wydarzenie, w którym reprezentacje składające się z najlepszych tenisistek z poszczególnych krajów rywalizują ze sobą o zwycięstwo w turnieju i mistrzowski tytuł. Puchar Billie Jean King to jedne z najważniejszych rozgrywek w tenisie kobiecym. Zawody obejmują rundy eliminacyjne, półfinałowe oraz mecz finałowy. Drużyny rywalizują w meczach solowych i deblu. Jednym z celów turnieju jest promocja tenisa kobiecego, rozwijanie rywalizacji międzynarodowej w tenisie żeńskim oraz umożliwienie najlepszym tenisistkom reprezentowania swoich krajów na światowej scenie. To także okazja do promowania sportu wśród kobiet i inspirowania ich do rozpoczęcia swojej własnej przygody z tenisem.

W niedzielę, 12.11.2023 będziemy mieli przyjemność oglądać wielki finał turnieju. Mecz zaplanowano na godzinę 15:00. Tego dnia dowiemy się, która z reprezentacji otrzyma puchar turnieju Billie Jean King Cup 2023 i tytuł mistrzowski. Finał będzie można oglądać na platformie Pilot WP, w Telewizji WP lub śledzić relację w serwisie WP SportoweFakty.

o nas

Grupa Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, benchmark.pl oraz rozwija usługi subskrypcyjne m.in. poprzez spółki Audioteka i Patronite. W branży e-commerce WP działa głównie w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, Szallas Group, nocowanie.pl) i finansów konsumenckich (superauto.pl i totalmoney.pl). Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze Pilot WP.

 

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber