Informacyjny kanał Wirtualnej Polski na YouTube przekroczył 100 tys. subskrypcji

Informacyjny kanał Wirtualnej Polski na YouTube przekroczył 100 tys. subskrypcji

Kanał Wirtualna Polska News, który skupia się na treściach informacyjnych, ma już ponad 100 tys. subskrybentów na platformie YouTube. Jest to siódmy kanał należący do Wirtualnej Polski Media, który przekroczył tę granicę. Pozostałe to Wirtualna Polska, Pudelek, Autocentrum, JastrząbPost, Didaskalia oraz Pomysł Na Dom.

Na kanale „Wirtualna Polska News” emitowane są fragmenty programów Wirtualnej Polski takich jak "Tłit" czy "Newsroom", a także transmisje na żywo najważniejszych wydarzeń - konferencji czy posiedzeń sejmowych.

Kanały należące do WP zanotowały w 2023 r. dynamiczne wzrosty. Kanał Didaskalia, utworzony w pierwszej połowie ubiegłego roku, przekroczył już 200 tys. subskrybentów, kanał Wirtualna Polska, subskrybuje już ponad 500 tys. osób.

– W Wirtualnej Polsce zawsze stawialiśmy na jakościowe treści wideo. Wierzymy, że rzetelna informacja i obiektywna publicystyka są potrzebne w social mediach, dlatego staramy się, żeby nasze wideo było obecne na wszystkich platformach. Niezwykle cieszy nas, że z miesiąca na miesiąc treści, które przygotowujemy, angażują coraz więcej widzów, a czas spędzony na ich oglądaniu stałe się wydłuża. Obserwując trendy, mocno stawiamy na krótkie formy - rozwijamy shorty na YouTube'ie, rolki na Facebooku i wideo na TikToku. We wszystkich tych miejscach dostrzegamy wyraźne wzrosty, co tylko zachęca nas do uruchamiania kolejnych projektów – mówi Michał Oblizajek, dyrektor Publishing Growth & Operations w Wirtualnej Polsce Media.

Najnowszym kanałem, który swoją premierę miał w październiku 2023 r., jest "Biznes Klasa". To rozmowy Łukasza Kijka, szefa obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce, o prowadzeniu firm w Polsce. Tajniki swoich sukcesów zdradzają m.in. właściciele największych i najbardziej dochodowych organizacji. Po 12 odcinkach materiały obecne na kanale zanotowały już 2,5 mln wyświetleń.

o nas

Grupa Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, benchmark.pl oraz rozwija usługi subskrypcyjne m.in. poprzez spółki Audioteka i Patronite. W branży e-commerce WP działa głównie w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, Szallas Group, nocowanie.pl) i finansów konsumenckich (superauto.pl i totalmoney.pl). Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie cyfrowej, w najlepszych sieciach kablowych oraz usłudze Pilot WP.

 

kontakt dla mediów

Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy
michal.siegieda@grupawp.pl

Michał Siegieda

Agata Chaber
Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
agata.chaber@grupawp.pl

Agata Chaber